קנצ'נבורי

במרחק של כ-122 קילומטרים מבנגקוק (נסיעה בת כשעתיים) נמצאת העיירה קנצ'נבורי Kanchanaburi, בירתו של מחוז בשם זה. זהו מקום בעל חשיבות היסטורית, במרכזו גשר בו נשזרו אינספור סיפורים במהלך השנים, ועליו נעשה סרט הוליוודי עמוס פרסים. מה שחשוב יותר, הוא שזהו המקום בו ניתן ליהנות מאחת משמורות הטבע היפות בתאילנד, מבעלי חיים מרתקים ומשלל אטרקציות אחרות.

ישראלים רבים בוחרים לכלול את קנצ'נבורי במסגרת השהות שלהם במרכז תאילנד, כשהאפשרויות המרכזיות הן טיול מאורגן בין מספר ימים מבנגקוק עצמה, או הגעה עצמאית לאזור.

לפניכם מוקדי העניין המרכזיים בקנצ'נבורי, הדרכים העיקריות ליהנות ממה שיש לה להציע ומספר טיפים שיאפשרו לכם להפיק את המקסימום מהביקור.

אתרים: היסטוריה ותרבות

להלן אתרי הביקור העיקריים בקנצ'נבורי בעלי אופי היסטורי ותרבותי.

הגשר על נהר הקוואי – River Kwai Bridge

המקום שהקנה לקנצ'נבורי את הפרסום שלה הוא גשר פשוט למראה, אשר לקח חלק מהותי במלחמת העולם השניה, ושאירועים בו מתוארים, במידה זו או אחרת של דיוק, בסרט ההוליוודי המצליח "הגשר על נהר הקוואי". כשמגיעים לגשר בנוכחות מדריך מנוסה, ניתן להיחשף לחלק מהסיפורים. שבויי מלחמה, אסונות טראגיים, נסיונות הפצצה – הכל נמצא כאן.

הגם שהגשר לא מציע אטרקציה חוויתית כלשהי – אולי מעבר להתבוננות על הנוף המרשים של נהר הקוואי והסביבה הירוקה שמקיפה אותו – מומלץ להגיע למספר דקות, לצעוד על המסילות (להיזהר מהאופנועים והרכבות שעוברים שם מפעם לפעם) ולנסות לחוות קצת מההיסטוריה. ניתן גם להסתפק במראה מרחוק על הגשר, שנראה היטב ממקומות רבים בעירייה.

בסמוך לגשר יש שוק קטן וחביב, בו ניתן לרכוש, במחירים סבירים, צמידים, חפצי אומנות ועוד.

איך להגיע?
הגשר על נהר הקוואי ממוקם שלושה קילומטרים ממרכז קנצ'נבורי, ופשוט להגיע אליו מכל מקום בעירייה. כבר מרגע הירידה מהאוטובוס או הרכבת בעירייה, צפוי שיופיעו נהגים מקומיים, שישמחו לקחת אתכם לאזור הגשר תמורת תשלום סמלי.
אפשרות אחרת היא להשכיר אופניים או אופנוע ממקומות שונים בקנצ'נבורי.

כמה עולה?
הביקור באזור הגשר אינו כרוך בתשלום.

אתר אינטרנט: הגשר על נהר הקוואי.

מוזיאון המלחמה Jeath War Museum

מוזיאון המלחמה נשמע מבטיח עבור חובבי ההיסטוריה: הוא מתאר את ההתרחשויות באזור קנצ'נבורי במלחמת העולם השניה, בעיקר בכל הנוגע לשבויי המלחמה. מוזיאון זה, בו הפריטים נמצאים בתוך בקתות עץ משוחזרות, מציע אוסף של תמונות, כלי מלחמה, מדים ושאר פריטים מתקופת המלחמה. בקומה השניה והשלישית של המוזיאון יש גלריית אומנות.

מתי פתוח?
המוזיאון פתוח מדי יום, בשעות 8:30-16:30.

איך להגיע?
מוזיאון המלחמה ממוקם בסמוך מאד לגשר על נהר הקוואי, ומהווה חלק אפשרי מהביקור בו.

כמה עולה?
מחיר הכניסה למוזיאון המלחמה עומד על 30 באט. עקב העובדה שמדובר במוזיאון קטן, שרחוק מלהיות מתוחזק היטב (בחלק מהפריטים ניכרות פגיעות מזג אוויר או חרקים), ייתכן שניתן לוותר עליו.

מידע נוסף באינטרנט על מוזיאון המלחמה

מסילת המוות Death Railway

מסילת רכבת מפורסמת שבנו היפנים במלחמת העולם השניה על מנת לחבר את תאילנד עם בורמה השכנה. בפועל המסילה נבנתה ע"י שבויי מלחמה ועובדי כפיה, ובמהלך הבניה שנמשכה כשנה וחצי (בשנים 1942-3) מתו כ-100 אלף איש עקב התנאים הקשים, עובדה ש"זיכתה" את המסילה בשמה – מסילת המוות

כיום חלק מהמסילה פעיל (כולל הגשר על נהר הקוואי) ומומלץ לנסוע ברכבת מקנצ'נבורי לכיוון נאמטוק Nam Tok (נסיעה של שעתיים) וליהנות מהנופים המדהימים שלאורך הדרך.

מוזיאון הרכבת Thailand-Burma Railway Centre

המוזיאון שנחשב, בעיני רבים, לטוב ביותר בקנצ'נבורי. הוא בעל שני קומות, ומציג בצורה כרונולגית מידע חשוב על מלחמת העולם השניה, בניית מסילת רכבת המוות ועוד. בניגוד למרבית המוזיאונים באיזור, הביקור במוזיאון הרכבת נחשב למרגש ולמעשיר: הפריטים מתוחזקים היטב, וישנן גם תצוגות אינטרקטיביות וסרטוני וידאו.

מתי פתוח?
המוזיאון פתוח מדי יום בין השעות 9:00-17:00. מומלץ להקדיש לו שעה אחת לפחות.

איך להגיע?
המוזיאון נמצא במרחק הליכה ממרכז קנצ'נבורי, סמוך מאד לבית הקברות הצבאי (ראו בהמשך), בצד הנגדי של תחנת הרכבת. ניתן להגיע גם במונית או באופניים מכל מקום בעירייה.

כמה עולה?
120 באט למבוגר, 70 באט לילד בגילאי 7-12. המחיר כולל קפה או תה בבית הקפה שבקומה השניה של המוזיאון.

אתר אינטרנט: מוזיאון הרכבת

אתרים היסטוריים

בקנצ'נבורי ניתן למצוא מספר מוזיאונים נוספים, החושפים את המבקרים להיסטוריה העשירה של האזור. הבעיה העיקרית היא שהם נוטים להיות קטנים ומוזנחים, ולא ממש מספקים ערך מוסף גדול מדי למבקרים בהם.

בקנצ'נבורי שני בתי קברות מרכזיים, בהם ניתן לבקר:

בית הקברות הצבאי Kanchanaburi War Cemetary

בית קברות מרשים, ובו כ-7,000 מצבות של שבויי מלחמה שנהרגו במהלך העבודות של "מסילת המוות". הביקור בבית הקברות נחשב למרגש: מומלץ להתרשם מהארגון של המצבות במרחב, ומההקדשות והסיפורים שניתן למצוא בחלק מהן. עקב חשיבות האתר עבור המקומיים, חשוב להקפיד על התנהגות מכובדת במהלך הביקור.

שימו לב שבתקופת החורף, הגישה לקברים עצמם עלולה להיות סגורה.
הכניסה לבית הקברות היא ללא תשלום (ניתן לתרום כסף עבור תחזוקה).

מידע נוסף: בית הקברות הצבאי

בית הקברות צ'אנג קאי Chong Kai War Cemetary

בית קברות קטן, הממוקם בחלקו המערבי של הנהר (כשני קילומטרים מחוץ לעיירה), בו נקברו חיילים בריטיים והולנדים במהלך המלחמה. מתחם מטופח, עמוס מדשאות, בו ניתן לבקר כדי להיחשף לעוד פן בהיסטוריה של המקום. פתוח בכל ימות השנה, והכניסה אליו חופשית.

חזרה לתחילת הדף

אטרקציות: טבע וחיות

לפניכם המלצות לאטרקציות ופעילויות נהדרות לכל המשפחה שתוכלו לעשות בסביבת מחוז קנצ'נבורי.

שמורת מפלי ארוואן Erawan National Park

עבור רבים, גולת הכותרת של בילוי בקנצ'נבורי היא שמורת מפלי ארוואן, המורכבת משבעה מפלים מרשימים. הסיור ביניהם, במסלול עמוס צמחייה ומים, משתרע על פני כשלושה קילומטרים, במהלכם ניתן גם לפגוש חיות מסוגים שונים (כולל קופים, שעלולים לנצל מספר שניות של חוסר תשומת לב ולגנוב מכל הבא ליד). בחלק מהמפלים, בריכות רחצה בגוון טורקיז, בהן ניתן לטבול או לשחות,ובאחרים גם מגלשות מים טבעיות. שימו לב שהמים עשויים להיות קרים במיוחד, ואל תבהלו אם דגים גדולים ייצמדו לכם לרגליים. הם לא מזיקים.

מומלץ להקדיש למקום מספר שעות לפחות, ולהשאיר גם זמן לשחיה. המסלול עצמו הוא בדרגת קושי עולה, כאשר ככל שמתקדמים במסלול (בעיקר החל מהמפל הרביעי) קשה יותר ללכת, וכשלא שמים לב לשילוט – ניתן לפספס את המפלים. חשוב לבוא עם נעליים מתאימות, ולהיזהר מהחלקות. יש המסתפקים בהגעה עד למפל השלישי או הרביעי, בעיקר כאשר משך הביקור במקום מוגבל.

יש לציין כי חל איסור להיכנס לשמורה עם בקבוקי זכוכית, ואנשי המקום, ששומרים על הניקיון היטב, יחליפו אותם לבקבוקי פלסטיק עוד לפני שתמצאו את המפל הראשון.

מתי פתוח?
מדי יום, בשעות 6:00-18:00. היות ומדובר במקום מתויר, מומלץ, לפחות בתקופות העמוסות, להגיע קרוב ככל האפשר לשעת הפתיחה.

כמה עולה?
מחיר הכניסה לשמורת הטבע הוא 300 באט; יש המתחילים את המסלול דרך יער במבו, בסמוך לשער השמורה, ובכך נמנעים מהתשלום.
ניתן גם להשכיר אופניים תמורת 20 באט. שימו לב שאופניים יוכלו לשמש רק בחלק הראשון של המסלול, בו השטח ישר.

איך מגיעים?
שמורת מפלי ארוואן ממוקמת בסמוך לכפר ארוואן, כ-66 קילומטרים מהעיירה קנצ'נבורי. ניתן להגיע אליה ברכב (כביש 3199), במונית או באוטובוס מספר 8170 היוצא מקנצ'נבורי מדי 50-60 דקות (50 באט).

מידע נוסף (כולל הסבר על דרכי ההגעה מבנגקוק ברכב, אוטובוס ורכבת): שמורת מפלי Erawan

עוד בסביבה
רלוונטי בעיקר למטיילים עצמאית או בטיול פרטי עם נהג או מדריך מקומי – אפשר לשלב את הביקור במפלי ארוואן עם טיול רגלי והגעה למערות (כגון מערת הנטיפים Pra That) ולמפלים נוספים בפארק.
כמו כן מומלץ לבקר בסכר סרינאקארין הממוקם מספר ק"מ מהמפלים, בחלקו הדרומי של האגם המלאכותי (שנוצר בעקבות בנית הסכר). בקרבת האגם עצמו אפשר לטייל, לנוח, לעשות ספורט מים ועוד.
אם יש זמן מומלץ להצפין ולבקר גם במפלי Huai Mae Khamin (ראו בהמשך).

מפלי Huai Mae Khamin

מפלים יפים נוספים במחוז (ואולי היפים ביותר בו), רחוקים יותר ממפלי ארוואן אולם יש להם כמה יתרונות בולטים שאנחנו אוהבים – הגישה אליהם נוחה יותר והם הרבה פחות ממוסחרים עם מעט תיירים המבקרים בהם.
אפשר להגיע אליהם עם טיול מאורגן (פחות נפוץ) או באופן עצמאי ועדיף עם נהג / מדריך מקומי.
גם מפלים אלה מחולקים ל-7 דרגות, כאשר הדרגה הרביעית היא השווה מכולן (סמוך למשרדי הפארק וחניה).

איך מגיעים?
המפלים ממוקמים תחומי הפארק הלאומי Srinakarin, כ-40 ק"מ צפונית למפלי ארוואן וכ-105 ק"מ ממרכז קנצ'נבורי.

מידע נוסף: פארק Srinakarin

ספארי פארק Safari Park Open Zoo

אטרקציה פופולארית נוספת באזור קנצ'נבורי היא פארק הספארי, המציע מפגש ישיר עם מגוון רחב של חיות: נמרים, אריות, זברות, יענים, איילים ועוד. בעיני רבים, גולת הכותרת של הביקור בספארי היא אזור הגידול של הג'ירפות. למשך מספר דקות משעשעות, כלי הרכב בו נוסעים עוצר, והג'ירפות מכניסות את ראשן מבעד לחלונות, מחפשות אחר אוכל. את המזון להאכלה ניתן לרכוש, טרם הנסיעה, במחיר סמלי.

בפארק ניתן לצפות במופעי פילים, תנינים, קופים וכן הלאה, אשר הכניסה אליהם חופשית וכלולה במחיר הכרטיס. המופעים ממוסחרים ולא מציעים משהו שאין במופעים אחרים בתאילנד, אך אנשים שטרם יצא להם לבקר בכאלה יכולים בהחלט להתרשם.
ביקורים אפשריים אחרים הם בגן הפרפרים שבמתחם, או, כמיטב המסורת, תמונה עם נמרים קשורים (בתוספת תשלום).
ברחבי הפארק, סמוך לאגם, יש גם מסעדה נחמדה ובה אוכל תאילנדי במחירים סבירים.

איך מגיעים?
הספארי פארק ממוקם כ-35 קילומטרים צפונית ממרכז העירייה קנצ'נבורי, ניתן להגיע אליו באוטובוס או במונית.

מתי פתוח?
כל יום, 9:00-18:00.

כמה עולה?
מחיר הכניסה לספארי עומד על 550 באט למבוגרים ו-350 באט לילדים.
ניתן גם לעשות סיור בספארי עם אוטובוס, כולל אוכל ומפגש קרוב עם מגוון חיות. העלות החל מ-2000 באט לאדם.

מידע נוסף: פארק ספארי

מקדש הטיגריסים Tiger Temple

* עדכון אפריל 2015 *
הרשות לפארקים הלאומיים ולשמירה על חיות הבר בתאילנד הודיעה שתוציא את כל הנמרים ממקדש הטיגריסים לאחר שאנשיה השתכנעו שהמקום פועל באופן שפוגע בחיות. כתוצאה מכך כנראה יסגר המקום לצמיתות.

עוד אטרקציה פופולארית באזור, ומקום בו בוחרים רבים לעשות את המפגש הבלתי נמנע שלהם עם הטיגריסים – חלק מהותי בטיול לתאילנד. מדובר במתחם של מספר מקדשים קטנים, אליהם מגיעים בטיפוס על 157 מדרגות (ניתן גם לקחת רכבל). כשמשלימים את הטיפוס, ניתן להתרשם מהנוף המרשים של שדות האורז, ומפסלי נמר ובודהה.

גולת הכותרת של הביקור במתחם היא המפגש עם כעשרה טיגריסים בוגרים, איתם ניתן להצטלם בקניון טבעי הנמצא באתר – מטבע הדברים, המפגש ייעשה בפיקוח צמוד של נזיר או מתנדב.

כאן נציין כי המקום מעורר מחלוקת רבה, עקב שיטות האילוף הלא סימפטיות בו, לכאורה. הגישה האחרת היא שהתנהגותם הרגועה של הנמרים, אליה לא ניתן שלא לשים לב, נובעת משיטות אילוף יעילות, המעמידות את המדיטציה במרכז. אם אין לכם בעיה מוסרית עם הביקור, זהו מקום מצוין לחוות את בעלי החיים האלה מקרוב, ולהחליט עם איזו גישה אתם מסכימים. מצד שני, עקב העובדה שייתכן מאד שבמקומות אחרים בתאילנד תפגשו ותצטלמו עם נמרים או טיגריסים, וכנראה במחיר יותר זול, יש שמחליטים לוותר על הביקור במקדש.

שימו לב שלמקדש אסור להיכנס בחולצות בגוון צהוב, כתום או ורוד.
טרם הכניסה, חותמים על טופס – לא ממש מרגיע – הפוטר את המקום מאחריות מכל נזק שעלול להיגרם לכם על ידי החיות שבמתחם.

מתי פתוח?
כל יום, 8:30-17:00.

איך מגיעים?
המקדש ממוקם כחצי שעה נסיעה מהעיירה, בכביש המוביל צפונה למפלי Sai Yok.
ניתן להגיע באמצעות אוטובוסים היוצאים מקנצ'נבורי (25 באט), מה שכרוך בהליכה של כחצי שעה מנקודת העצירה.
מונית מהעירייה עולה כ-250 באט, ובתוספת תשלום ניתן לבקש מהנהג להמתין לכם עד שתסיימו את הביקור במתחם.

כמה עולה?
מחיר הביקור במקדש הטיגריסים משתנה בהתאם לסוג האטרקציות שבוחרים, והוא נע בין 500 ל-5,000 באט. לכל חבילה שכזו לוח זמנים משלה.
ניתן לרכוש במקום תמונות "מיוחדות" למזכרת. כמובן שמומלץ להביא מצלמה משלכם.

מידע נוסף: דף הפייסבוק של המתנגדים למקדש הטיגריסים בקנצנבורי

חוות פילים Elephant Camp

באזור ניתן למצוא מספר חוות פילים, המתאימות בעיקר למי שטרם התנסה בכך בתאילנד.
אחת החוות הידועות במיוחד היא בכפר קארן, הנמצאת על גדות נהר הקוואי. בחווה, ניתן לצפות במופעי פילים מסורתיים, בהם הפילים מציירים, משחקים כדורגל, רוקדים ועוד, לרכב על פילים ואף לרחוץ איתם בנהר. חוות מרכזיות אחרות באזור הן וונגפו וסונדוק.
בדר"כ אנחנו בדעה שמופעי חיות הן מיותרות וסתם פוגעות בבעלי החיים…גם במקרה הזה, עלולות לעלות שאלות על דרכי הגידול והאילוף של הפילים, שבכוחן לפגוע בחוויה עבור חלק מהמטיילים. אחרים נהנים מאד בביקור, אפילו יותר מאטרקציות דומות במקומות אחרים בתאילנד. לשיקולכם.

כמה עולה?
הכניסה לחוות הפילים משתנה בהתאם למדיניות של כל אחת מהמחנות, ונעה לרוב בין 500 ל-750 באט.

Elephants World

מקום יוצא דופן באזור ובתאילנד בכלל הוא "עולם הפילים" בו עוסקים בהצלת פילים ושם תוכלו להתנדב בעזרה ולחוות מקרוב את החיות הגדולות כולל טיפול, האכלה, רחצה ועוד (ללא רכיבה). מומלץ מאוד למי שרוצה להקדיש לנושא כשלושת-רבעי יום, חוויה מיוחדת מאוד ושונה מסתם רכיבה של 30-60 דקות כפי שעושים רוב התיירים.

מחיר: 2000 באט למבוגר, 1200 לילד (עד גיל 12), כולל הסעות מקנצ'נבורי וארוחת צהרים.

מידע נוסף על הביקור בעולם הפילים באתר הזה

חזרה לתחילת הדף

טיול מאורגן

חלק ניכר מהמטיילים הישראלים באזור קנצ'נבורי עושים זאת במסגרת טיול מאורגן בן מספר ימים, היוצא מבנגקוק או מפטאיה. את הטיול ניתן להזמין במסגרת סוכנויות ישראליות, דוגמת המרכז למטיל או הקשר הישראלי, כמו גם בעשרות סוכנויות אחרות הנמצאות בכל חלקה טובה בבירת תאילנד.

טיול מאורגן – יומיים
אחד הטיולים המבוקשים בקרב ישראלים הוא טיול בין יומיים, המאורגן על ידי המרכז למטייל (הטיול שמוצע בקשר הישראלי דומה מאד), וכולל מדריך דובר אנגלית, הסעות וארבע ארוחות. האיסוף נעשה מסניף המרכז למטייל ברחוב הקוואסן או ממלון איסטין (Eastin) במרכז בנגקוק.

הטיול כולל, ביומו הראשון, ביקור בשוק הצף "דמנואן סדואק" בדרך מבנגקוק לקנצ'נבורי (שיט כרוך בתוספת של 150 באט), ביקור בספארי פארק, ביקור והסברים על הגשר המפורסם. הלינה נעשית בריזורט על גדת הנהר, הכולל בריכה.
תכנית היום השני מבוססת על ביקור בן מספר שעות בשמורת מפלי ארוואן, ביקור בסכר סרינקרין (נוף מרהיב במיוחד), רכיבה ורחצה עם פילים באחת המחנות שניתן למצוא באזור.
מחיר הטיול הוא 2,900 באט למבוגר, 2,690 באט לילדים בגילאי 5-9 ו-2,490 באט לבני 3-5.

שימו לב שניתן גם לבחור, במחיר מעט זול יותר, טיול בן יומיים הכולל בערך את אותן אטרקציות, למעט השוק הצף. אלא אם אתם מבקרים בכל מקרה בשוק הצף באמפאווה, שנחשב לאותנטי הרבה יותר, מומלץ להעדיף את הטיול המקיף יותר.

טיול מאורגן – יום אחד
ישנן מספר גרסאות לטיול יומי, המוצע בסוכנויות רבות, ואשר מבוסס על שילוב של מספר אטרקציות ואתרים שיש לקנצ'נבורי להציע. למשל, הבוחרים בטיול לשמורת מפלי ארוואן יוכלו להוסיף אליה לרוב אטרקציה אחת, כשהבחירה היא בין ספארי פארק, חוות הפילים, מקדש הנמרים ועוד.

טיול מאורגן – שלושה ימים
האפשרות האחרונה היא לבחור בטיול בן שלושה ימים, הכולל בתוכו את האטרקציות המרכזיות שהוזכרו מעלה, נסיעה ברכבת על "מסילת המוות", ראפטינג, מערות הנמצאות באזור ועוד. ברוב המקרים, היום השלישי מוקדש לביקור באזור אמפאווה, בו שוק צף, שייט לצפייה בגחליליות, חוות גידול צדפות, מקדש Band Kung Camp הנמצא תוך גזע עץ ועוד.

בכל המקרים, מומלץ להזמין מקום מראש.
מקור

חזרה לתחילת הדף

טיול עצמאי

באם אתם מפנים מספר ימים בטיול שלכם לאזור קנצ'נבורי ומעוניינים לבקר בו באופן עצמאי, באפשרותכם בהחלט לעשות זאת וליהנות מגמישות רבה ובנית מסלול התואם את רצונכם.

תחבורה

הבחירה הטבעית היא להגיע לקנצ'נבורי מבנגקוק, ולכן צריך לקחת בחשבון מספר שעות נסיעה באוטובוס או רכבת.
אוטובוסים: מבנגקוק יש לא מעט אוטובוסים לקנצ'נבורי, אשר הנסיעה בהם נמשכת בין שעתיים לשלוש, ועולה כ-90-110 באט לכיוון.
רכבות: ניתן לבחור באחת משתי רכבות היוצאות מדי יום מבנגקוק (תחנת Thonburi) ועוברות בקנצ'נבורי ובגשר שעל הנהר. הרכבות יוצאות ב-7:45 או ב-13:55. משך הנסיעה נע בין שעתיים וחצי לשלוש שעות, והמחיר 100 באט. מידע על זמני הרכבות (בנגקוק – קנצ'נבורי – הגשר – נאם טוק).
רכב שכור: אפשרות אחרת, גמישה יותר אך שכיחה פחות, היא להשכיר רכב מבנגקוק.

המשמעות המעשית של זמן הנסיעה מבנגקוק היא שבמידה ומקדישים רק יום אחד לקנצ'נבורי, מומלץ לבחור רק אטרקציה או שניים, ולהתכונן ליום עמוס במיוחד. טיול ארוך יותר יאפשר לכם מרווח נשימה, ההמלצה שלנו היא להקדיש לפחות יומיים-שלושה (בטיול כוכב – לינה במקום אחד מרכזי – או בשני מקומות).

מסלולים

להלן שתי אפשרויות למסלולים עצמאיים:

אופציה א' – מסלול למשפחות (לינה בקנצ'נבורי)
יום ראשון –

 • פארק הספארי / מקדש הטיגריסים
 • ביקור (קצר) בגשר על נהר הקוואי
 • מחנה פילים – כולל רכיבה, רחיצה ומופע פילים

יום שני –

 • שייט על נהר הקוואי.
 • שמורת מפלי ארוואן.

אופציה ב' – מסלול היסטורי/חוויתי
יום ראשון –

 • ביקור בגשר על נהר הקוואי.
 • ביקור במוזיאון הרכבת, מוזיאון המלחמה או שניהם גם יחד
 • התרשמות מבתי הקברות באזור

יום שני –

 • שמורת מפלי ארוואן
 • ספארי פארק

לינה

קנצ'נבורי מציעה לא מעט אפשרויות לינה בכל תקציב, כשכלל הברזל הוא שהמחיר עולה ככל שמתקרבים לנהר עצמו.

מבחינת הפתרונות הזולים יותר, גסטהאוס מומלץ הוא Apple's Guesthouse: החדרים בו נוחים, מרווחים וממוזגים (ניתן לבחור בחדר עם מאוורר במחיר זול יותר), יש מסעדה צמודה אך תנאי האירוח לא כוללים ארוחת בוקר.
פתרונות נוספים, במחיר סביר, הם Bluestar Guethouse, Ploy Guest House ו-Sams Guesthouse.

המעוניינים בחדרים יוקרתיים יותר יכולים לבחור בריזורטים, הקרובים ברובם לנהר:
Nakakiri River Kwai Resort, אשר מחיר חדר בו נע בין 1,400 ל-2,900 באט, מציע בריכת שחייה גדולה ומפל סמוך.
U Inchantree Resort, במרחק חמש דקות הליכה מהגשר, כולל חדרים קטנים אך איכותיים, מסעדה, חדר כושר, ספריה ואינטרנט אלחוטי בחינם. המחיר מתחיל מכ-3,000 באט, כולל ארוחת בוקר לשני אנשים.

כדאי לחפש מלונות וגסטהאוסים בקנצ'נבורי במנוע החיפוש המשולב – טוב במיוחד למי שרוצה מקום לינה טוב ולא מוכן להתפשר >>

חזרה לתחילת הדף

טיפים והמלצות

משך השהות בקנצנבורי
המלצה יעילה היא להקדיש כשבוע לבנגקוק וקנצ'נבורי יחדיו, בהתאם לפעילויות שמעניינות אתכם. המלצתנו היא לבלות ארבעה-חמישה ימים בבנגקוק ויומיים-שלושה בקנצ'נבורי.

זמן הגעה מומלץ לקנצ'נבורי
קנצ'נבורי אינה מקום קלאסי לנופש על בסיס "בטן-גב", להבדיל מהאיים, כך שניתן לבקר בה ברוב ימות השנה. עם זאת, מומלץ לעשות זאת בין החודשים נובמבר לאפריל, בהם הטמפרטורות אינן גבוהות במיוחד (מה שמאפשר מסלולי הליכה) וכמות הגשמים נמוכה יחסית.

מה עדיף – קנצ'נבורי או הצפון?
חלק מהמראות בקנצ'נבורי מזכירים מאד את צפון תאילנד, ולכן עלולים לחדש פחות למי ש"חרש" את הצפון. כך גם לגבי האטרקציות: אם כבר התנסיתם ברכיבה על פילים או בליטוף נמרים, למשל, סביר שאתם יכולים לבחור במסלולים המקיפים פחות בקנצ'נבורי, או להחליט לבקר אך ורק בשמורת מפלי ארוואן, הנחשבת למיוחדת יותר.

מה עדיף – טיול מאורגן או עצמאי?
המחירים הנוחים של טיולים מאורגנים בתאילנד, הופכים את הביקור בקנצ'נבורי לנגיש הרבה יותר. הדעה הרווחת היא שמומלץ לחסוך זמן רב בנסיעות, בארגונים ובמציאת מקומות לינה, ולבחור באחת האפשרויות שתוארו מעלה – זאת, כמובן, בהתאם לתחומי העניין שלכם והמקומות שאתם מעוניינים לראות.

קניות
המעוניינים לבצע קניות במחירים מוזלים, יכולים למצוא בקנצ'נבורי שני שווקי לילה: אחד סמוך לתחנת הרכבת, והשני סמוך לתחנת האוטובוס המרכזית. בהם, ניתן למצוא פריטים מסוגים רבים, דוגמת בגדים, חפצי אומנות, שעונים, נעליים ועוד. השווקים פעילים מדי לילה, ועמוסים במיוחד בסופי השבוע.

מקומות נוספים ומרוחקים בצפון המחוז (ההגעה עם כביש 323)

 • Chong Khao Khat – אתר זיכרון באחד הקטעים הידועים לשמצה במסילת המוות, ולכן ידוע גם כ- Hellfire Pass. במקום מוזיאון קטן ונקודת תצפית.
 • המעיינות החמים Hindad.

על הדרך – מבנגקוק לקנצ'נבורי

 • מקדש הדרקון
  כ-40 ק"מ מערבית לבנגקוק על כביש 4 (Phet Kasem Road) באזור הנקרא Nakhon Pathom, נמצא מקום מיוחד ושונה – מקדש הדרקון Wat Samphran. הוא אינו ידוע כמקום תיירותי ולא תמצאו אותו במדריכי הטיולים, הוא שקט ורגוע והביקור בו יתן לכם מבט אחר ואוטנטי על תאילנד. ההשפעה הסינית ניכרת במבנה, כמו גם העובדה שהוא אינו מתוחזק דיו. תוכלו לזהות את המקדש בקלות, זהו בניין בצבע אדום, גדול וגבוה בעל 17 קומות עם פסל ענקי של דרקון העוטף אותו בצורה ספירלית מהקרקע ועד לראש הבניין.
  חשוב לציין שעל המבקרים לכבד את המקום ומי שנמצא בו ובסביבתו.
 • מופע פילים וחוות תנינים (Samphran Elephant Ground & Zoo)
  כ-32 ק"מ מערבית לבנגקוק על כביש 4 ישנו מתחם חיות המציע מופע פילים ותנינים וכן מספר חיות נוספות – קופים ונמרים.
  אנחנו ממליצים לא ללכת לשם משלוש סיבות: 1. המקום לא כזה אטרקטיבי והתמורה למחיר (600 באט) נמוכה יחסית. 2. היחס לחיות שם גרוע מאוד וחבל לממן את המשך הפעילות הזו. 3. אם אתם ממש חייבים, החווה דרומית לבנגקוק (Samutprakarn Crocodile Farm and Zoo אתר) עדיפה מבחינת המחיר והמרחק מהעיר.
  הערה: ישנם טיולי יום היוצאים מבנגקוק מהגיעים לחווה זו, כדי לוותר. אתר
שלח את הכתבה במייל

שדות המסומנים בכוכבית * הם חובה


 טוען, נא להמתין...

אם נתקלתם בבעיה עם שירות זה,
אנא כתבו לנו למייל contact @ travelzone.co.il

חזרה לתחילת הדף

3 תגובות

 1. אודי

  שלום
  אני מעונין בוואן משדה התעופה כשאני חוזר מקארבי לקנצ'נבורי ל7 אנשים בשעה 13.30
  1 מה המחיר ?

 2. שלומי

  אתם לא מדייקים במחירי כניסה לאתרים.
  מפליי ארוואן עולים 300 באט.
  הספארי עולה 550 באט וגם 550 באט לליטוף האריות

 3. מירי יעקובוביץ

  שלום רב, אנחנו 6 מבוגרים, מגיעים לבנגקוק בתאריך 18.12.17 ומעוניינים בטיול יומיים לקנצ'נבורי בתאריכים 19-20/12/17 האם צריך להירשם מעכשיו או שניתן לסגור במשרדכם בעת הגעתנו לבנגקוק?
  תודה מראש מירי יעקובוביץ

יש לך מה להגיד? זה המקום!
כדי לענות לתגובה קיימת לחץ על "השב לתגובה זו" שבכותרת התגובה

מטרת איזור התגובות היא לאפשר לגולשים לשאול שאלות ולשתף מנסיונם האישי.
אנו משתדלים להתייחס לכל תגובה אבל לא תמיד זה אפשרי, אנא קבלו זאת בהבנה.
תגובות הכוללות קישורים דורשות אישור מנהל ולרוב לא יאושרו או שיאושרו ללא הקישורים ולכן אנא המנעו מהם.

קוד אימות (חובה):