קופיפי

אחד האיים הפופולארים ביותר בתאילנד הוא למעשה חלק מארכיפלג העונה לשם קופיפי. ארכיפלג זה, בדרום מערב תאילנד, מורכב ממספר איים: האי המרכזי בו יתמקד הביקור קטן מאד, והיתר לא מיושבים. ועדיין, אינספור תיירים מגיעים לקופיפי מדי שנה, נהנים מהחופים הלבנים, מהים התכול אשר מזמין צלילות ומשלל אפשרויות לטיולים בסביבה הקרובה. והמזל הגדול? שהאזור הצליח להשתקם באופן כמעט מוחלט מהצונאמי של 2004, שאיים להחריב את כולו.

קופיפי נכנס לתכניות הטיול של ישראלים רבים, לפני או אחרי הביקור הבלתי נמנע בפוקט. אנחנו נתייחס כאן למאפיינים הבסיסיים של קופיפי, נפרט על האטרקציות והפעילויות שניתן לעשות בו ונעניק לכם טיפים חשובים על לינה, מסעדות ותחבורה באי. ואיך בדיוק קשור לזה ליאונרדו דיקפריו?

התמצאות

פי פי דון Phi-Phi Don
כשמדברים על האי קופיפי, מתייחסים, כאמור, לארכיפלג בין שישה איים בפרובינציית קראבי שבדרום תאילנד. תיירים המגיעים למקום מתרכזים באי פי פי דון, היחידי המיושב מבין איי הארכיפלג, וכזה שבו ניתן למצוא מגוון פתרונות לינה. זהו האי "הגדול" מבין השישה, עם שטח של 9.73 קילומטרים רבועים, אשר רצועת חול קטנה מונעת ממנו להיות מחולק לשני איים נפרדים. כשמוציאים מהתמונה את השטחים המיוערים והלא מיושבים, נשארים עם שטח קטן במיוחד, שמרוכז כולו סביב מפרץ טונסאי (TonSai). בהליכה של מספר דקות, תוכלו לעבור על כל האזורים הרלוונטיים לתיירים, בין אם מסעדות, סוכנויות תיירות, בנקים ועוד.

פי פי לה Phi Phi Leh
האי המשמעותי השני הוא פי פי לה, שביקור בו למספר שעות הוא בגדר חובה עבור תיירים רבים. האזור המשמעותי ביותר באי זה הוא המאיה ביי (Maya Bay) – מהמפרצים המפורסמים בעולם, והמקום שבו צולם הסרט "החוף", בכיכובו של ליאונרדו דיקפריו. אי זה נחשב למתויר מאד, ואהוב מאד גם עבור צוללנים.

איים נוספים
האיים האחרים המרכיבים את שרשרת איי קופיפי הם:

 • מאי פאי (Ko Mai Phai) – ממוקם מצפון לפי פי דון, ומכונה "אי הבמבו". כולל מספר חופים יפים לרחצה.
 • יונג (Ko Yung) – גם כן מצפון לפי פי דון, מכונה "אי היתוש". אזור הידוע בשמורות האלמוגים שבו. מכיל חוף אבנים יפה, ומספר חופי חול.
 • Bida Nok ו-Bida Nai – איים קטנטנים מדרום לפי פי לה הכוללים צוקי אבן גבוהים ותלולים במיוחד.

קישור לשרטוט סכמתי עם האיים והחופים/מפרצים המרכזיים (מתוך ויקיפדיה)

חזרה לתחילת הדף

תחבורה

דרכי הגעה אל קופיפי

האי קופיפי קטן וללא שדה תעופה ולכן אפשר להגיע אליו במעבורת בלבד.
המזח בקופיפי נמצא ב-Tonsai Bay, ממנו יוצאות המעבורות אל האי הגדול פוקט או אל קרבי ביבשת.

שירותי מעבורות סדירים פועלים בין פוקט – קופיפי – קראבי וכן יעדים נוספים בסביבה הקרובה ע"י מספר חברות. לא ממש משנה באיזה חברה תבחרו, יותר חשוב שזמן היציאה וההגעה יתאימו לתוכנית הטיול שלכם. הנה כמה אפשרויות לדוגמה:

נתיבים וזמנים מעבורות PhiPhi Cruiser
פוקט -> קופיפי : 8:30 -> 10:15 , 13:30 -> 15:30
קופיפי -> פוקט : 9:00 -> 11:00 , 14:30 -> 16:15
קופיפי -> קרבי : 10:30 -> 12:00 , 15:30 -> 17:00
קרבי -> קופיפי : 9:00 -> 10:30 , 13:30 -> 15:00

נתיבים וזמנים מעבורות Chaokoh Group
פוקט -> קופיפי : 8:30 -> 10:00 , 11:00 -> 12:30 (בשיא העונה בלבד) , 14:30 -> 16:00
קופיפי -> פוקט : 9:00 -> 10:30 , 13:30 -> 15:00 (בשיא העונה בלבד) , 14:30 -> 16:00
קופיפי -> קרבי : 9:00 -> 10:30 , 14:00 -> 16:00
קרבי -> קופיפי : 10:30 -> 12:00 , 13:00 -> 16:30

הערות:

 • על הזמנים הנ"ל עשויים להשתנות, וודאו את הפרטים כשתהיו בתאילנד.
 • האיסוף מהעיירה פוקט כחצי שעה לפני שעת היציאה, ממקומות אחרים באי פוקט כשעה וחצי לפני שעת היציאה.
 • המזח בפוקט: Rassada , המזח בקרבי: Klongilad
 • כשתגיעו לקופיפי תידרשו לתשלום/מס של 20 באט, קבלו זאת בהבנה.

הסבר מפורט על כל המעבורות לקופיפי בכתבה דרכי הגעה לאיי תאילנד >>

טיסה לקופיפי
כדי להגיע לאזור במהירות אפשר לקחת טיסה פנימית אל האי פוקט או אל קרבי ומשם להמשיך במונית/אוטובוס + מעבורת אל קופיפי.
למידע נוסף וטיפים חשובים על טיסות ראו את הכתבה טיסות פנימיות בתאילנד >>

תחבורה בקופיפי

קופיפי הוא אחד האיים השקטים בתאילנד, ולו בכדי: מימדיו הקטנים, כמו גם הרצון של המקומיים לשמור עליו נקי ככל האפשר, מביאים לכך שנסיעת כלי רכב ממונעים בו אסורה: יוצאים מכלל זה האופנועים, שמספרם באי קטן מאד. ההתניידות בפי פי דון נעשית בהליכה – במספר דקות ניתן להגיע לכל מקום רלוונטי באי – או לכל הפחות באמצעות השכרת אופניים. חשוב לציין כי האפשרות האחרונה לא תמיד נוחה, עקב הצפיפות הרבה שמאפיינת את פי פי דון במרבית ימות השנה.

המעבר בין האיים מתבצע באמצעות סירות מנוע ארוכות, ורועשות במקצת, המשמשות על תקן של מוניות. המחיר משתנה בהתאם ליעדי הנסיעה, ונע לרוב בין 100 באט (שעות היום) ל-150 באט (שעות הלילה). במידה ורוצים לבצע נסיעה פרטית, ללא נוסעים אחרים, המחיר עשוי לעלות לכ-200 באט. נסיעה בת מספר שעות, בין האיים, תעלה כמובן יותר. מחירים אלה, כמיטב המסורת בתאילנד, ניתנים למיקוח.

חזרה לתחילת הדף

לינה

ביחס למקומות אחרים בתאילנד, הלינה בקופיפי יקרה, במיוחד בתקופת השיא של התיירות (דצמבר-מרץ), ולא בטוח שאיכותם של מקומות הלינה אכן שווה את המחיר. הכלל המרכזי כאן הוא שהמחיר יעלה ככל שמתקרבים לאחד החופים שבאי: אזורים אלה אידיאליים עבור משפחות וזוגות, המעוניינים בקצת שקט. קבוצות הצעירים, לעומת זאת, ירצו בוודאי להיות קרובים למקומות הבילוי, ולכן האזור המרכזי של האי, המתחיל ממפרץ טונסאי, יוכל לספק אותם.

ניתן למצוא מספר מקומות הארחה במחירים נוחים, בעיקר בצד המזרחי של פי פי דון, אך זו לא משימה פשוטה בהכרח. הנחות, ככלל, ניתנות כאשר מזמינים חדרים למספר ימים לפחות. בחלק מהמקרים ניתן להתמקח על המחיר.

מבחינת התפוסה, הזמן האידיאלי למצוא מגוון רחב של מקומות לינה, מעבר לתקופות השפל, הוא סמוך למועד מסיבת ה-Full Moon בקופנגן, ולו מכיוון שתיירים רבים מתרכזים באי זה. אחריה, לעומת זאת, צפו לתיירים רבים שמגיעים לאי, מה שהופך מציאת מקום פנוי בו למשימה כמעט בלתי אפשרית.

מנוע חיפוש להשוואת מחירי מלונות בקופיפי >>
בידקו את המלונות הפופולריים והזמינו במחיר הכי נמוך >>

לפניכם מספר המלצות על לינה בקופיפי:

לינה במחיר זול

 • Oasis Guest House – מקום זול, הממוקם סמוך למספר ברים או מסעדות. מציע חדרים פשוטים ונוחים. הבעיה העיקרית היא שהשירותים משותפים.
 • View Garden Resort – למרות שמדובר בריזורט, המחיר נוח יחסית. ניתן למצוא בו חדרים עם אמבטיה, מיטה כפולה ומרפסת משותפת.
 • PP Insula – מלון קטן, בו חדרים גדולים. מיקום מרכזי. מחיר נוח ביחס לקופיפי.
 • The White – גסטהאוס, במיקום מרכזי, המציע חדרים נקיים (ולבנים), מיטה נוחה במיוחד ויחס נעים. החיסרון העיקרי הוא הרעש.
 • Phi Phi Dream – גסטהאוס עם חדרים נקיים וחדשים, שירות מצוין. מיקום מרכזי אך רועש במקצת. מתאים בעיקר לצעירים שרוצים להיות במרכז העניינים.

לינה יוקרתית

 • Holiday Inn Resort Phi Phi – המקום האידיאלי לזוגות בירח דבש. ממוקם בחוף מבודד, ובו חדרים מפוארים ורומנטיים ובריכה גדולה מאד.
 • Chaokoh Phi Phi Lodge Resort – ריזורט במקום מרכזי מאד באי, במרחק הליכה קצרה מכל המקומות החשובים. חדרים נוחים.
 • Zeavola Resort – ממוקם בצפון קופיפי, וניתן להגיע אליו בסירה מטונסאי. אזור נפלא, המזכיר גן עדן, כשהלינה נעשית בבונגלוס מרשים ומאובזר היטב.
 • PP Island Cabana – מלון יוקרתי במיקום טוב, ובו בריכת שחיה.
 • Phi Phi Lagoon Resort – ריזורט ובו בקתות פשוטות אך נוחות. ממוקם באזור שקט, סמוך לחוף יפה. ניתן להגיע אליו בסירה מהמפרץ הראשי.

חזרה לתחילת הדף

מוקדי עניין ואטרקציות בקופיפי

בקופיפי תוכלו להנות ממגוון רחב של אטרקציות, טיולים, פעילויות ספורט ועוד. לפניכם כל ההמלצות בחלוקה לאזורים.

פי פי דון
עבור תיירים רבים, השהות בפי פי דון מבוססת על רביצה בחופים הקטנים, וטבילה במים התכולים. חשוב לזכור, בהקשר הזה, כי המים באי מושפעים, יותר מכל אי אחר מתאילנד, משעות הגאות או השפל, והשינויים במפלס משמעותיים. אל תופתעו אם פתאום, לקראת שעות הערב, תגלו כי קו המים התרחק מכם במידה משמעותית.

נקודת התצפית Viewpoint

נקודת התצפית שבפי פי דון, בגובה של כ-186 מטרים מעל פני הים, היא אחת היפות שניתן לראות בכל תאילנד. היא מעניקה מראה פנורמי על האי עצמו, מאפשרת להתרשם מקו המים הדק המפריד בין חלקי האי השונים, מההבדלים בגווני המים ואף מהאיים הסמוכים (שימו לב לצורתו של פי פי לה, מכיוון דרום, שמזכירה לא אחר מאשר את הומר סימפסון).

התכוננו להליכה תלולה, אך לא מאד קשה, של עד כ-40 דקות, רובה בשבילים ובמדרגות. במזג אוויר חם, סביר שתזדקקו למספר הפסקות – לא חסרות נקודות לעשות זאת. לאורך המסלול יש שילוט, שמאפשר לדעת גם מה המרחק עד לפסגה. הביאו לפחות בקבוק מים אחד.

בנקודת התצפית יש גם חנות אחת, בה ניתן לרכוש שתייה (ללא אלכוהול) ומספר מוצרי מזון בסיסיים, במחיר יקר יחסית. ועדיין, מומלץ לשבת על אחד הסלעים השטוחים עם שייק צונן, ולהתפעל מהנוף.

שימו לב שמנקודת התצפית, אתם יכולים להמשיך, בהליכה, לאחד משלושה מסלולים, המסתיימים בחופים המקיפים את האי, כמו גם לנקודת תצפית נוספת. עקבו אחר השלטים, אך התכוננו להליכה של 20-45 דקות בין סלעים ועצים. חשוב להגיע עם נעליים מתאימות, מאחר וסכנת ההחלקה קיימת בהחלט.

כמה עולה?
מחיר הכניסה לנקודת התצפית הוא 20 באט, שנגבים בתחילת המסלול.

איך מגיעים?
נקודת התצפית נמצאת בצד הצפוני של פי פי דון, ופשוט מאד להגיע אליה מכל מקום באי. מומלץ לשאול את המקומיים – אין אחד שלא יוכל להדריך אתכם. גם השילוט, בנקודות שונות באי, יוכל לסייע.

מתי להגיע?
לנקודת התצפית מומלץ להגיע לקראת השקיעה, ובכך ליהנות ממראות מרשימים עוד יותר. חשוב לקחת בחשבון גם את מזג האוויר: בחום התאילנדי הלוהט, המסע לפסגה עלול להיות קשה פי כמה. עקב העובדה שאין תאורה במסלול, חשוב שהחזרה תהיה לפני שהשמש שוקעת.

חוף הקופים Monkey Beach

הליכה בפי פי דון, במיוחד בחלק המערבי, תאפשר לכם להיתקל במספר קופים, המחפשים אחר דברי מאכל, אפילו בבתים עצמם. חשוב לשמור מהם מרחק, ולו עקב סכנת הנשיכה – הסיכון לכלבת תמיד קיים.

המעוניינים לחשיפה נוספת אל החיה המרתקת הזו, יכולים להרחיק עד לחוף הקופים, הממוקם במרחק שיט של מספר דקות מהמעגן המרכזי של פי פי דון. חוף הקופים מאפשר, אם יהיה לכם מזל, להיתקל בעשרות קופים בסביבה הטבעית בהם הם חיים. חשוב שתישארו על קו החוף, המרהיב כשלעצמו, ותתרחקו מהאזור המיוער. ישנם מטיילים פזיזים וחסרי אחריות שמביאים עימם מבעוד מועד דברי מזון, כדי למשוך את הקופים לחוף. אפשרי, אבל גם מסוכן והיו בעבר מקרי תקיפה ולכן אז חשוב לא להתקרב לקופים יתר על המידה.

שימו לב שעקב הסלעים המקיפים את החוף, הסירות המגיעות אליו עשויות לעצור במרחק מה ממנו. את יתרת הדרך עושים בהליכה במים. זהרו לא להחליק או לדרוך על קיפודי הים.

הפארק להנצחת קורבנות אסון הצונאמי Tsunami Memorial Garden

פארק קטן ויפה, המאפשר להעניק כבוד לכאלף קורבנות הצונאמי, שהיכה באזור ב-2004. זהו מקום שקט ביותר, בו צמחיה, פרחים ואנדרטאות לזכר הקורבנות. הפארק הוקם על ידי מתנדבים.

כמה עולה?
הכניסה לפארק ההנצחה, כמובן, בחינם. ניתן לתרום כסף לטובת המשך מאמצי ההנצחה של הקורבנות.

איך מגיעים?
הפארק ממוקם בחלקו הצפוני של האי, במפרץ Loh Dalum, סמוך לנקודת היציאה למסלול לנקודת התצפית ולמלון View Point.

חופים

בפי פי דון מספר חופי רחצה, בהם נוהגים תיירים רבים להעביר את זמנם באי:

 • Yao Beach – ממוקם דרומית למפרץ טונסאי, ומציע נוף יפה ושמורות אלמוגים. יש הטוענים שהמקום הפך לממוסחר מדי.
 • Lanti Beach – סמוך ל-Yao Beach, ודומה לו מאד.
 • Hin Khao Beach – חוף המתאים לאנשים המחפשים שקט.
 • Laem Tong – אזור בצפון האי ובו חוף יפה, ומגוון פתרונות לינה יקרים יחסית.

פי פי לה
אל האי פי פי לה, שאינו מיושב, מגיעים באמצעות סירה ממפרץ טונסאי, או כחלק מטיול הנעשה בסביבה. האטרקציות העיקריות בו הן:

מפרץ מאיה Maya Bay

נחשב בעיני לרבים למקום היפה ביותר בקופיפי לה, ולבטח המתויר שבהם. המפרץ עצמו בעל המים בגוון הטורקיז, שכאילו נחבא בין צוקים ירוקים, מזכיר גלוית תיירות. עם זאת, יש הטוענים כי מיסחור היתר של המקום, שעמוס תמיד בהמוני אנשים (ובעיקר בעונת התיירות), מונע את השקט שהיה רצוי שיאפיין מקום יפה שכזה. המעוניינים בשקט, יכולים לנסות להגיע אליו בשעות הבוקר, בהן מספר האנשים בו קטן יחסית.
בחוף עצמו ניתן לבצע פעילויות שונות: צלילה, קפיצה מצוקים, טיפוס ועוד.

כמה עולה?
לא מכבר, הוחלט לגבות מחיר כניסה למפרץ, בעיקר מאנשים המגיעים אליו בסירה ארוכת זנב – המחיר עומד על 200 באט. עקב העובדה שמרבית התיירים מגיעים אליו במסגרת טיול, היוצא מפוקט או מקופיפי, עלויות אלה נחסכות מהם.
שימו לב שחל איסור על לינה במקום. קבעו את זמני הטיול באזור בהתאם.

איך מגיעים?
למאיה ביי ניתן להגיע במגוון דרכים מפי פי דון. השכרה של סירה ארוכת זנב תעלה כ-1,000 באט לשלוש שעות, או 2,000 באט ליום מלא. סירת מנוע מהירה ניתנת להשכרה במחיר של 3,500 באט לחצי יום או 6,000 באט ליום מלא.
עקב הגלים הגבוהים באזור, רצוי להתכונן להגעה שלא בהכרח פשוטה (בעיקר בסירות המנוע), ולא להגיע בימים בהם מזג האוויר קודר או אינו יציב.

מערת הויקינגים Phaya Nak Cave

מערה פרהיסטורית יפה, המאופיינת בעיקר בציורי הקיר שציירו בה מלחים שמצאו במערה מחסה בעת סערה: נסו לזהות חיות מסוגים שונים, ולהתרשם מציורים של בני אדם, סירות ועוד. במערה יש גם קיני ציפורים בהם ניתן להבחין.

איך מגיעים?
המערה נמצאת בחלקו הצפוני של פי פי לה. ניתן להגיע בשיט עצמאי, או דרך טיול מאורגן באזור.

מפרץ לו סמה Loh Samah Bay

מפרץ הממוקם בצידו המערבי של פי פי לה, שסימן ההיכר שלו הוא צוקים היוצרים את האות U. במפרץ חוף רחצה קטן ומספר מערות.

חזרה לתחילת הדף

פעילויות ספורט בקופיפי

קופיפי מציעה מספר אטרקציות נוספות, שיכולות שבהחלט להשתלב בתוכנית שלכם.

צלילה
בחופים מסוימים בקופיפי ניתן לבצע צלילות: המים השקופים והעושר התת ימי (אפילו אחרי הצונאמי) תורמים לחוויה.
מקומות מומלצים לצלילה הם Ko Bida Nok, Ko Bida Nai, Garang Heng, Anemoe Reed, Hin Dot ואחרים.
לא קשה למצוא בקופיפי חנויות צלילה, בהן ניתן להשכיר את כל הציוד הנדרש. המחירים תחת פיקוח, אז לא תמצאו פערים בין החנויות השונות. בחנויות ניתן גם להזמין קורסים, בדרגות קושי שונות, כמו גם טיולי צלילה באזור.

שנרקול
מאפשר להיחשף לחלק מהסביבה התת ימית באופן פשוט יחסית: אל תצפו למראה מרשים כמו בטיולי הצלילה. עיקר השנרקולים נעשים ב"נקודת הכרישים", כמוגם בחופים Bamboo ו-Mosquito. שימו לב שהמראות המרשימים בהם רחוקים יחסית, ושבמים רדודים עלולים להיתקל בקיפודי ים.

טיפוס הרים
בקופיפי ניתן לבצע טיפוס הרים, וזאת באחד מארבעת המצוקים שנמצאים ברחבי האי ומתאימים לכך. זהו אתגר שאינו פשוט כלל, אך כזה המבטיח מראות מרשימים.
את הציוד ניתן להשכיר בחנויות שונות באי. אפשרות אחרת היא לקחת שיעורי טיפוס, או קורסים ברמות שונות. המחיר נע לרוב בין 1,000 ל-5,500 באט, בהתאם למספר הטיפוסים או הימים שמעוניינים בהם.

חתירה בקיאקים
ניתן להשכיר קיאקים במקומות שונים במפרץ טונסאי, ליום או למספר שעות, ובמחיר העומד לרוב על 200-300 באט לשעה. מומלץ לבצע את החתירה בעיקר בשעות הזריחה, ולהתרשם משינויי הגוונים בשמיים.

קפיצה מצוקים
פעילות מלאת אדרנלין, שמספר צוקים בקופיפי – בגובה של עד כ-16 מטרים – אידיאליים עבורה. עקב הסכנה שבדבר, יש לעשות זאת רק במסגרת פעילות מאורגנת, ולהיצמד להוראות המדריכים. לא פעם, נגרמו פציעות עקב התנהגות שאינה אחראית.

חזרה לתחילת הדף

טיולי שייט מאורגנים

מקופיפי ניתן לקחת מספר טיול שייט לאזור שסביב האיים.

חשוב לדעת: סוכנויות התיירות הישראליות והזרות מכנות טיולים שונים בשמות דומים כמו "טיול 4 האיים", "טיול 7 האיים" וכדומה, ואלה יוצאים מקראבי, קופיפי ופוקט. לפני שנרשמים לטיול כדאי לברר בדיוק היכן הוא מתקיים כדי לא לעשות נסיעות מיותרות למקומות מרוחקים.

טיול 7 האיים בסביבת קופיפי

הטיול המרכזי היוצא מקופיפי מכונה על ידי הישראלים "טיול שבעת האיים": משכו כמעט יום, מ-10:00 ועד 18:00, והבסיס שלו דומה בכל אחת מסוכנויות התיירות באי.
שימו לב ששם הטיול מטעה, והוא מתייחס לשבע נקודות עצירה ב-3-4 איים בלבד. הטיול כולל ביקור בחלק ניכר מהאתרים שתוארו מעלה, ובכלל זה מאיה ביי, חוף הקופים, מערת הויקינגים, חוף במבו ועוד. הפן החוויתי של הטיול כולל גם חתירה בקיאקים, ושנרקול. לוח הזמנים עמוס מעט, אבל מאפשר ליהנות ולהתרשם מהאתרים.

הבחירה העיקרית שנדרש לעשות היא בין סירה גדולה, לסירת מנוע מהירה (Speed Boat). לכל אחת יתרונות וחסרונות: הסירה הגדולה תהיה איטית יותר, מה שפוגם מעט בזמן הביקור באתרים, ולא תוכל תמיד להגיע בסמוך לחופים (נדרש, למשל, להשלים את ההגעה בקיאק). המהירות של סירת המנוע, מצד שני, מביאה לחוויה גדולה אצל חלק מהנוסעים, ולבחילה אצל אחרים. כאשר הגלים גבוהים, מומלץ לבחור בסירה הגדולה.

טווח המחירים של הטיול רחב, ונע לרוב בין 1,000 ל-2,000 באט.

ישראלים רבים עושים את הטיול דרך לילי, תאילנדית חביבה שמדברת עברית מצוינת. דרכה, הטיול הוא ב-Speed Boat, כולל בירות וארוחת צהריים איכותית. מי שרוצה להתרחק במקצת מהישראליאדה הרגילה בתאילנד כדאי שיילך למפעילים אחרים ויראה כמה ישראלים נרשמים שם.

שימו לב שבחלק מהסוכנויות, הטיול נקרא "טיול ארבעת האיים". אל תתבלבלו בינו לבין הטיול בשם זה היוצא מהאי פוקט והיעד שלו הוא מפרץ פאנג נגה Phang Nga Bay בחלקו הצפוני של ים אנדמן.
טיול 4 האיים מפוקט >>
כמו כן, אל תבלבלו עם טיול בשם זהה שיוצא מקראבי והיעד שלו הם איים הסמוכים לחופי קראבי.
טיולי-שייט באזור קראבי >>

טיול יום אל קופיפי

אם אין לכם הרבה זמן בטיול ואתם אוהבים שייט ורוצים לראות את שרשרת איי קופיפי, תוכלו לקחת טיול שייט יומי היוצא מקראבי ועוצר במקומות השווים שנזכרו למעלה.
הטיולים מקראבי יוצאים לרוב מאזור Ao Nang.
שימו לב לא להתבלבל עם טיול היוצא מקראבי ומגיע לאיים הסמוכים לחוף ולא אל קופיפי.

חזרה לתחילת הדף

חיי לילה

חיי הלילה בקופיפי, בעיקר באזור מפרץ טונסאי, נחשבים לעשירים בכל קנה מידה. לצד פאבים או מועדונים, ניתן למצוא גם מסעדות המציעות מוזיקת ג'אז או מוזיקה קלאסית. אתרי הבילוי באי פתוחים לרוב עד השעה 1:00 לפנות בוקר (האזור המיושב) או 4:00 (אזור החוף).
מדי יום, ניתן ליהנות ממופעי אש באזורים שונים באי. הם לא שונים ממופעים באיים אחרים, אך פשוט מאד להיתקל בהם במהלך הליכה לילית בקופיפי, וניתן בהחלט ליהנות מהם. בין השאר, ניתן לצפות במופעים אלה ב-Apache Bar, Hippies, Carpe Diem ועוד.

להלן מספר המלצות למקומות בילוי בקופיפי:

 • Breakers – פאב בסגנון אמריקאי, בו מקרינים (כמו במקומות אחרים בתאילנד) כדורגל אנגלי על גבי מסכים גדולים. האוכל בו איכותי, והמנות גדולות.
 • Deaf Gecko – מציע מוזיקה איכותית, שירות טוב ושלל משקאות.
 • Ibiza Bar – אופציה טובה למחפשים דאנס בר על החוף. מציע הופעות חיות, ומופעי אש.
 • Rolling Stoned Bar – בר לחובבי הרוק, עם הופעות של להקה מקומית בעונות התיירות. כולל גם שולחנות סנוקר.
 • Tia and Millie Sunflower Bar – בר הממוקם בחוף שקט, ובו שולחנות סנוקר.

חזרה לתחילת הדף

טיפים נוספים

מזג אוויר ומתי לטייל
עונת הטיולים הנוחה בקופיפי לפי מזג האוויר היא בחודשים דצמבר עד אפריל, כשהכי טוב בחודשים ינואר עד מרץ. בזמן זה כמות הגשם הכי קטנה. בחודשים מאי-נובמבר כמות הגשמים גדולה עם הרבה מאוד ימי גשם בממוצע בכל חודש ולכן בתקופה זו השהייה בקופיפי לא מומלצת.
טמפ' מקסימום בשעות היום 30-33 מעלות, טמפ' מינימום בלילה 22-24 מעלות.
טמפ' מים ממוצעת 29 מעלות.
הלחות גבוהה בכל השנה ונעה סביב 80 אחוזים.

מידע נוסף: מזג אוויר בתאילנד >>

תכנון טיול – כמה זמן להקדיש בקופיפי?
התשובה לשאלה תלויה במה שאתם מחפשים. קופיפי הוא אי אהוב ביותר על ישראלים, ומומלץ לשהות בו מספר ימים לפחות. מצד שני, יש אנשים שסבורים שהוא ממוסחר מדי, או לחילופין שהאטרקטיביות שלו נפגעה עקב הצונאמי (מה שלא כ"כ נכון כי מאז דצמבר 2004 כבר עבר המון זמן וכל האזורים שנפגעו כבר שוקמו).
ההמלצה שלנו היא לא לוותר על האי, ולשהות בו פרק זמן הנע בין ארבעה ימים לשבוע, בהתאם לתכניות הטיול ולאיים אחרים שאתם מעוניינים לבקר בהם. השאירו מקום לגמישות.

עלויות
שימו לב שקופיפי הוא אחד המקומות הכי יקרים בתאילנד. ההיצע על האי נמוך יחסית ואין הרבה תחרות בשירותים לתיירים.

צלילה – קופיפי או קוטאו?
השוואה בין האיים השונים בתאילנד לצלילה הוא נושא בפני עצמו. קוטאו ידוע כ"אי הצלילות", אולם ישנם כמה איים אחרים שכדאי לצלול בהם.
בקופופי מעט יקר יותר מאשר בקוטאו (בגלל התחרות וכמות המועדונים בקוטאו) והאפשרויות לבחירת מועדון ומספר היציאות לים נמוכה יותר, יחד עם זאת חובבי הצלילה עשויים למצוא את קופיפי יעד טיול עם אתרי צלילה נהדרים.

קניות
בקופיפי ניתן למצוא לא מעט חנויות מזכרות, אופנה וכן הלאה. הבעיה היא שהמחירים נוטים להיות יקרים לעומת חלק מהאיים האחרים, ובטח שלעומת צפון תאילנד או בנגקוק – הסיבה לכך היא העלויות שנדרשות לצורך הבאתם של הפריטים לאי. מומלץ לדחות את הקניות למקומות אלה, ולרכוש בקופיפי רק את מה שנחוץ.

מסעדות
המסעדות הרבות בפי פי דון מציעות אוכל אסייתי מסורתי (וחריף), לצד מנות מערביות יותר. עקב העובדה שמרבית המצרכים מגיעים לאי דרך הים, תוך כברת דרך מסוימת, האוכל בקופיפי נחשב לטוב פחות מאשר באזורים אחרים בתאילנד. המחירים הוגנים, גם אם ניתן למצוא בתאילנד לא מעט מנות טובות יותר, במחיר זול יותר.

הנה מספר מסעדות מומלצות באי:

 • Calamero Resto – מסעדה פשוטה, אך טעימה. ניתן להזמין בה ארוחות בוקר, אוכל תאילנדי, פיצות, פסטות, שייקים, משקאות אלכוהוליים ועוד, במחירים סבירים. מומלצת במיוחד הגלידה
 • Cosmic – מסעדה איטלקית, אהובה מאד על ישראלים, ששני סניפים שלה נמצאים באי. מומלץ להזמין רק את המנות האיטלקיות, מאחר והאוכל האסייתי נחשב בה לפחות טוב.
 • Only Noodles Pad Thai – כנובע משמו, מקום חביב המציע אך ורק פאד תאי, המנה הלאומית של תאילנד.
 • Mr. Tee's – מסעדה זו, מצידו השמאלי של מפרץ טונסאי, אהובה מאד על מקומיים, ומציעה מנות אסייתיות במחירים זולים.
 • The Pirate's House – מסעדה המושכת את העין בעיצוב שלה. מציעה אוכל מערבי והודי, כמו גם מנות תאילנדיות. מעט יקר.

מידע נוסף על תאילנד באתר טרוול זון

שלח את הכתבה במייל

שדות המסומנים בכוכבית * הם חובה


 טוען, נא להמתין...

אם נתקלתם בבעיה עם שירות זה,
אנא כתבו לנו למייל contact @ travelzone.co.il

חזרה לתחילת הדף

2 תגובות

 1. שון

  רק לעדכן שכניסה לנקודת תצפית בקופיפי עלתה מ20 באא ל30 באט. תודה על אתר מעולה. נותן את המידע בצורה נגישה ונוחה להבנה.

יש לך מה להגיד? זה המקום!
כדי לענות לתגובה קיימת לחץ על "השב לתגובה זו" שבכותרת התגובה

מטרת איזור התגובות היא לאפשר לגולשים לשאול שאלות ולשתף מנסיונם האישי.
אנו משתדלים להתייחס לכל תגובה אבל לא תמיד זה אפשרי, אנא קבלו זאת בהבנה.
תגובות הכוללות קישורים דורשות אישור מנהל ולרוב לא יאושרו או שיאושרו ללא הקישורים ולכן אנא המנעו מהם.

קוד אימות (חובה):