טיול בפריז: בעקבות האמנות ואנשי הרוח

פריז היא אחת מאותן ערים בהן כל אחד ימצא נקודות עניין מיוחדות. בין אם מה שמושך את המטיילים הוא הטבע הפראי וארמונות הפאר שבאזור עמק הלואר המקיף את פריז, המוזיאונים, התערוכות והתרבות העשירה המאפיינת את העיר או ההיסטוריה הקרובה ואנשי הרוח הרבים אשר מילאו את העיר והשאירו את חותמם על עיר מהפנטת זו.

לפריז כדאי להגיע בעונות המעבר. מזג האוויר הנוח, מחירן הסביר של טיסות לפריז בעונות אלו שאינן עונות התיירות הרשמיות, הפריחה והלבלוב באביב והשלכת המרהיבה והצבעים בסתיו יוצרים אוירה ייחודית אשר תשלים את חווית הטיול.

חזרה לתחילת הדף

טיול לפריז בעקבות האמנות

כשאומרים פריז אומרים הלובר. מוזיאון הלובר הוא המוזיאון המפורסם בפריז, אולם הוא רק אחד מפניני האמנות שיש לעיר להציע. לחובבי המוזיאונים (והאטרקציות) כדאי להתעדכן ברכישת כרטיסי Paris Visite ו-The Paris Museum Pass אשר מקנים הנחות וחוסכים תורים בכניסה. אם בכוונתכם לבקר רק במוזיאון אחד או שניים כדאי לוותר על הכרטיסים הללו ולבחור באופציית רכישת הכרטיסים מראש באינטרנט.

מוזיאון הלובר
מוזיאון הלובר החל את דרכו כמבצר ב-1190, הפך למשכנה של משפחת המלוכה וב-1793 הוסב למוזיאון. היצירה הידועה ביותר הנשמרת בלובר היא המונה ליזה של ליאונרדו דה וינצ'י המקבלת מקום של כבוד במוזיאון. הכניסה ללובר מהווה יצירה ארכיטקטונית בפני עצמה עם פירמידת הזכוכית ההפוכה הניצבת בכניסה למוזיאון. המוזיאון משמש משכן לאחד מאוספי האמנות הגדולים והמרשימים בעולם כולו החולש גם על תקופות קדומות כאמנות אשורית, מצרית ויוונית. למוזיאון ארבעה אגפים, וכדי להתרשם מכולו יש צורך להקדיש לו יותר מיום בודד. המוזיאון פתוח מידי יום מלבד ימי שלישי, בין תשע לשש, ב- Palais du Louvre, Cours Napoléon.

מוזיאון ד'אורסיי
מוזיאון אורסיי מוקדש לאימפרסיוניסטיים. המוזיאון ידוע לא רק בזכות היצירות שהוא מציג אלא גם בזכות המבנה בתוכו הוא שוכן – תחנת רכבת עתיקה שהוסבה למוזיאון. כדאי במיוחד לבקר בקומה העליונה בעלת תקרת הזכוכית שם ציוריהם של קלוד מונה, פיסארו, רנואר, דגה וסזאן וגם של סרה ואנרי מאטיס הפוסט אימפרסיוניסטים מוארים באור טבעי. המוזיאון שוכן ברובע ה-7 על גדות הסיין, ב- rue de la Légion d'Honneur.

מוזיאון רודן
מוזיאון השוכן ב-Hôtel Biron מוקדש לפסליו של אוגוסט רודין, מגדולי הפסלים. בגן המוזיאון אפשר להתרשם מהידועות ביצירותיו: האדם החושב, הנשיקה, חווה ושערי הגיהינום. במוזיאון מוקדש חדר ליצירותיה של קאמי קלודל, תלמידתו, אהובתו והמוזה שלו. המוזיאון ממוקם ב- 77 rue de Varenne.

מוזיאון פיקאסו
המוזיאון השוכן ב- Hotel Sale כולל למעלה מ-3,000 מיצירות של פיקאסו – ציורים, רישומים, איורים, פסלים ותמונות מחייו. האוסף מוצג כרונולוגית וכולל תיעוד היסטורי וכן יצירות של אמנים נוספים אשר שימשו השראה לעבודותיו כסזאן ומאטיס. המוזיאון שוכן ברובע המארה ב- Hôtel Salé rue de Thorigny 5.

ארמון טוקיו
במוזיאון האופנתי הזה לאומנות עכשווית ניתן להתרשם לא רק מיצירות אמנות אלא גם מחדרי משחקי וידאו, מופעי מוסיקה אלקטרונית ומופעי תרבות שונים. המוזיאון נמצא ב- 13 Avenue du Président Wilson, על גדות הסיין ומול מגדל אייפל. בימים אלו מועלת במוזיאון התערוכה La Triennale המוקדשת לאמנות מודרנית וכוללת מלבד התערוכה גם מיצגים, מופעים, פגישות עם האמנים ועוד.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך: מוזיאונים בפריז >>

חזרה לתחילת הדף

פריז של אנשי הרוח

מה משותף לסרטים "המודרניים" של אלן רודולף משנת 1988, "מולאן רוז'" של באז לורמן מ-2001, "חצות בפריז" של וודי אלן מ-2011 ויצירתו של גרשווין "אמריקאי בפריז"? כולם מתארים את הדור האבוד, כפי שכינתה אותם גרטרוד שטיין. לא רק אמנים אבודים אמריקאים מצאו את מקומם בפריז, גם פריזאים ואמנים צרפתים מבטן ומלידה מצאו השראה בעיר פריז במהלך השנים. טיול בפריז בעקבות אנשי הרוח, רוחות רפאים מן העבר, הגודשות את רחובות פריז ומתהלכות בינות למקומיים והתיירים, היין ובתי הקפה, בתי הקברות והבתים אשר פעם הם גרו בהם.

בתי הקברות של פריז
בין בתי הקברות של פריז, המפורסם שבהם הוא ללא ספק פר לאשז. בין הקברים המפורסמים במקום אפשר למצוא את קבריהם של הסופר אונורה דה בלזאק, המחזאי אוסקר ויילד, הזמרת אדית פיאף, הזמר ג'ים מוריסון (הדלתות) וגם של איב מונטאן וסימון סניורה שהסיפור של הרומן הסוער בינם מסתתר מאחורי חלקת הקבר המשותפת בשיש לבן בפר לאשז ב-16, rue du Repos.
גם אם פר לאשז הוא המפורסם בבתי הקברות, ישנם בתי קברות מעניינים נוספים בפריז, אשר מאחוריהם מסתתרים סיפורים שונים. בבית הקברות מונמארטר קבורים שני סופרים ידועים – אלכסנדר דיומא הבן והיינריך היינה, וכן הבמאי פרנסואה טריפו. בבית הקברות מונפארנאס נמצאים קברי סמואל בקט וז'אן פול סארטר.

ביתו של ויקטור הוגו
ביתו של הסופר המפורסם ויקטור הוגו הפך למוזיאון בשנת 1902, לציון מאה שנים להולדתו. הבית משקף את אמני התקופה וכולל את הריהוט המקורי, תמונות של בני המשפחה, מכתבים, וכמה כתבי יד של הסופר המפורסם. הביקור במקום אינו כרוך בתשלום, והוא פתוח בכל יום מעשר בבוקר עד שש בערב. Place des Vosges, Maison de Victor Hugo

מוזיאון אדית פיאף
במוזיאון אפשר לצפות במכתביה, תצלומים רבים שלה ושמלות בהן הופיעה, ב- 5, rue Crespin du Gast Paris.

בתי הקפה
שני בתי קפה מקושרים לאמני הבוהמיינים שגדשו ועודם גודשים את רחובות פריז.
קפה לה פה – קפה לה פה היה ועודנו מעוזם של הבוהמיינים בפריז כאיב מונטאן. אולי מדובר בסך הכל בקפה, אבל על הכסאות עליהם תשבו, מי יודע מי ישב בעבר? את הקפה הזה תמצאו ב- 12 blvd des Capucines, 9 th Arrondissement. קפה נוסף הוא קפה פלור. בית הקפה האלגנטי הזה ידע סערות רבות כאשר ז'אן פול סארטר, סימון דה בובואר ואיב מונטאן בילו בו תוך דיונים סוערים, התאהבויות ופרידות. בתי קפה רבים נוספים ששימשו מוקד פעילות לאינטלקטואלים והצמיחו את תנועת האקזיסטנציאליזם ניתן לגלות ברחוב סן ז'רמן, בגדה הדרומית של הסיין.

אי סנט לואי
המבקרים בפריז וודאי יגיעו לכנסיית נוטר דאם שבאי סיטה, הגדול מבין שני האיים הניצבים במרכזו של נהר הסיין. הכנסייה הגוטית המרשימה מהווה את נקודת האפס ממנה מודדים את המרחק מפריז. מאחורי הכנסייה ישנם גנים מרהיבים שהם מקום אידיאלי לעריכת פיקניק. האי הנוסף, אי סנט לואי, מחביא כמה מבתי האמנים המפורסמים שחיו בפריז: שארל בודלר, ריינר מריה רילקה איב מונטאן וסימון סניורה. באי בתים קטנים ואפורים שנבנו במאה ה-17 והוא מהווה מעין כפר במרכזה של פריז. למבקרים באי גם מומלץ לבקר בגלידריה ברת'יליון על מגוון טעמיה.

הסלון האמנותי של גרטרוד שטיין ואליס ב. טוקלאס
מלבד שלט קטן על הבית ברחוב 27 Rue de Fleurus לא נותר הרבה מהסלון הספרותי המפורסם של הזוג שביתם היה הדבר החם של פריס של שנות העשרים והשלושים, המוזיאון הראשון לאמנות מודרנית והבית הרחוק מהבית עבור אמנים אמריקאים רבים. כיום המקום הוא איזור מגורים ומוקף בבתי ספר, בשביל הנוסטלגיה והידיעה כי אמנים רבים כארנסט המינגווי וסקוט פיצג'ראלד בילו שם חלקים נרחבים מהזמן, גם בית זה מהווה חלק מרוחות הרפאים הגודשות את רחובות פריז.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך: אטרקציות בפריז >>

שלח את הכתבה במייל

שדות המסומנים בכוכבית * הם חובה


 טוען, נא להמתין...

אם נתקלתם בבעיה עם שירות זה,
אנא כתבו לנו למייל contact @ travelzone.co.il

חזרה לתחילת הדף

אין עדיין תגובות

יש לך מה להגיד? זה המקום!

מטרת איזור התגובות היא לאפשר לגולשים לשאול שאלות ולשתף מנסיונם האישי.
אנו משתדלים להתייחס לכל תגובה אבל לא תמיד זה אפשרי, אנא קבלו זאת בהבנה.
תגובות הכוללות קישורים דורשות אישור מנהל ולרוב לא יאושרו או שיאושרו ללא הקישורים ולכן אנא המנעו מהם.

קוד אימות (חובה):