פאי: הפנינה של צפון תאילנד

העיירה פאי Pai בצפון מערב תאילנד היא ללא כל ספק יעד חובה לכל מי שמטייל בצפון תאילנד.

רבים מהמטיילים שהיו בפאי מצטערים שלא נשארו בה יותר זמן, ואחרים שלא הגיעו אליה כלל מצטערים שבעתיים…

לפניכם הכתבה הכי מקיפה ברשת על העיירה פאי, תהנו וכיתבו לנו טיפים והמלצות על פאי וצפון תאילנד כשתחזרו מהטיול.

צוות טרוול זון

איך להגיע לפאי?

אל פאי מגיעים דרך בירת הצפון צ'יאנג מאי Chiang Mai.

ואן של איה סרוויס

נסיעה בשירות ההסעות של Aya Service יקח אתכם עם ואן במשך כ-3 שעות בדרך היפה ההררית והמאוד מפותלת מצ'יאנג מאי אל פאי. ישנו כמובן קו מקביל החוזר לצ'יאנג מאי.
בדומה לשירותים רבים בתאילנד, גם שירות ההסעות של איה כולל איסוף מהגסטהאוס בצ'יאנג מאי (באזור העיר העתיקה, שוק הלילה וסביבת תחנת האוטובוס והרכבת).

זמנים: השירות פועל בכל יום ויוצא כ-5 פעמים ביום (תלוי בעונה), מצ'יאנג מאי החל מ-8:00 בבוקר ועד 17:30 אחה"צ, בכיוון ההפוך עד 16:30.
שימו לב שכמו כל דבר בתאילנד גם שעות אלה אינן מדוייקות, קחו בחשבון שיתכן ביטול או עיכוב של סביב חצי שעה ביציאה מעבר לשעה שיגידו לכם כשתזמינו מקום, וכן הנסיעה עצמה עשוייה לקחת יותר מ-3 שעות. לכן אם למשל אתם תלויים בשעת ההגעה חזרה לצ'יאנג מאי כדי לקחת טיסה, רצוי לא לשכוח שהזמנים הם זמני תאילנד.

הזמנת מקום: חובה להזמין מקום מראש (לפחות יום אחד לפני הנסיעה).
נסיעה מצ'יאנג מאי לפאי אפשר להזמין ישירות דרך החברה (ליד תחנת הרכבת בעיר) או מומלץ והרבה יותר נוח וקל דרך סוכנות נסיעות כגון המרכז למטייל (ממוקמים ליד שוק הלילה) או כל גסטהאוס/מלון בעיר.
בכיוון ההפוך מפאי לצ'יאנג מאי אפשר להזמין רק בפאי (בעונת התיירות כשיש עומס מטיילים כדאי מאוד להזמין מקום חזרה מיד כשאתם מגיעים לפאי).

מחיר: 150 באט לאדם לכיוון (נכון לאוקטובר 2013). בהזמנה דרך סוכנות/גסטהאוס תוסיפו עמלה, והכי זול דרך המרכז למטייל בצ'יאנג מאי שלוקחים רק 10 באט עבור ההזמנה (אחרים לוקחים עמלה של 30-100 באט לאדם).

חסרונות: רוב המטיילים יגידו לכם שזוהי הדרך הכי קלה ומומלצת לנסוע בין צ'יאנג מאי לפאי. יחד עם זאת, דעו שהשירות של החברה ברמה ירודה והנהגים נוסעים בפראות ובחוסר זהירות בסיבובים החדים הרבים, ולאורך הנסיעה ישנן בדר"כ כמה סיטואציות די מפחידות של כמעט-תאונה. מסתבר שחלק מהנהגים אף צוחקים על כך ועושים ביניהם התערבות מי יצליח לגרום לנוסעים שלו להקיא בדרך עקב הסיבובים המהירים.
אם כל זה לא מתאים לכם, אפשר להגיע לפאי גם עם אוטובוס רגיל (ראו פרטים בהמשך).

אתר חברת ההסעות: Aya Service

איה סרוויס פאי צפון תאילנד

איה סרוויס – מרכז התיירות הבלתי רשמי של פאי: שירות הסעות, השכרת אופנועים ומפה של העיירה וסביבתה.

מיני ואן של טרמינל גרין

חברת Terminal Green דומה בשירות שהיא מציעה לחברת איה סרוויס, רק בלי הנהגים המופרעים של איה.

זמנים:
גם הם אוספים מהמלונות/גסטהאוסים בציאנג מאי, ומחזירים לאזור העיר העתיקה.
זמן הנסיעה כ-3.5 שעות.

הזמנת מקום: חובה להזמין מקום מראש מציאנג מאי (לפחות יום אחד לפני הנסיעה). המקומות בדרך חזרה מפאי הם על בסיס מקום פנוי ולכן כדאי להגיע מוקדם כדי לתפוס מקום.

מחיר: 180 באט לכיוון פאי, 150 באט חזרה לציאנג מאי.

יתרונות: הסבירות לקבל בחילה בדרך נמוכה יותר מאשר אצל איה. מגיעים בשלום לפאי.

טיפ: לא לקחת את השירות שלהם מפאי לכיוון לאוס.

אוטובוס רגיל

אפשרות דומה לנסיעה היא עם אוטובוס, המחיר 150 באט ויוצא מתחנת האוטובוסים בעיר.
זמני היציאה הם מהבוקר (07:00) ועד הצהריים בלבד (14:00), 5 אוטובוסים בכל יום.
המחיר 72 באט לאדם. זמן הנסיעה 3 וחצי שעות.
חובה להזמין מקום מראש ולוודא שביום שאתם שם השירות אכן פועל בזמנים הנ"ל (עשוי להשתנות לפי העונה).
כדאי מאוד להזמין אוטובוס עם מזגן, אך דעו שיתכן והוא לא יפעל..

טיסה

אפשרות שלישית למי שרוצה לדלג מעל פיתולי הדרך היא לטוס במטוס קל של חברת Kan Air, המחיר כ-1900 באט לכיוון, כמובן שחובה להזמין מקום מראש (2-3 שבועות לפחות), אין טיסה בכל יום (בדר"כ הם טסים בשישי, שבת וראשון) וכשיש אז זאת טיסה אחת בשעות הבוקר המאוחרות.

נהיגה עצמאית

א תחשבו על זה אפילו! תמיד יהיו משוגעים שישכירו אופנועים כבדים או רכב ויסעו את הדרך מציאנג מאי לפאי בעצמם ויספרו כמה זה היה כיף. נציין שוב שמדובר בדרך מפותלת עם הרבה מאוד סיבובים וקשה מאוד לנהוג בה, בטח ללא היכרות מוקדמת וכשהנהיגה היא בצד שמאל של הכביש…

חזרה לתחילת הדף

תחבורה בתוך פאי ובסביבתה

התמצאות
החנות של איה סרוויס היא נקודת המרכז התיירותי של העיירה, משם יוצא שירות ההסעות לצ'יאנג מאי ושם גם ישנו שירות מומלץ לשכירת אופנועים.
טיפ חשוב: קחו בחנות של איה סרוויס את מפת העיירה בחינם, בהמשך הסבר מה עושים איתה כדי למצוא בקלות מקום לינה ולטייל בנוחות בסביבת פאי.

אפשרויות התנועה
פאי קטנה ובאזור המרכז התיירותי שלה אפשר ללכת ברגל. במידה והגסטהאוס שלכם מרוחק (כדי לחסוך כסף) או אם אתם רוצים לטייל עצמאית סביב פאי (מומלץ ביותר!) כדאי לשכור אופנוע.
שימו לב שאין בפאי מוניות ופועלים בה, רק כמה טוקטוקים בודדים, כך שממש אין לכם סיכוי לנוע איתם בעיירה.

מי שלא רוצה או יכול לשכור אופנוע (למשל אם אתם עם ילדים קטנים ולא רוצים להרכיב אותם) האופציה היחידה לטייל סביב פאי היא עם מדריך שיקח אתכם ברכב/טנדר שלו. מדריכים + רכב כגון אלה תמצאו בסוכנויות התיירות הפזורות ברחובות שסביב מרכז העיירה.

אפשרות נחמדה נוספת שמתאימה לעיירה עצמה ופחות לסביבתה היא לשכור אופניים, ישנן שתי חנויות כאלה בקרבת המרכז התיירותי. שם יתנו לכם גם מפה כללית עם הצעות למסלולי רכיבה. עלות ההשכרה כ-100 באט ליום.

טיפים לשכירת אופנוע בפאי
מאוד פופולרי להתנייד בתוך פאי ומחוצה לה עם אופנוע שכור, הנה כמה טיפים שחשוב לדעת:

 • רשיון: בתאילנד לרוב לא יבקשו מכם רשיון כלשהו, רק שלמו כסף ויש לכם אופנוע ל-24 שעות. כדאי לא לקחת סיכונים מיותרים עם המשטרה ולנסוע רק אם יש לכם רשיון ישראלי + בינלאומי בתוקף.
 • ביטוח: בדרך כלל כששוכרים אופנוע בתאילנד אין כלל ביטוח לאופנוע, לכם או לצד ג'. המשמעות היא שכל תאונה או תקלה הכי קטנה עלולה לעלות לכם הרבה מאוד כסף וחבל. לכן אנחנו ממליצים בחום לשלם עוד קצת כסף ולקחת ביטוח, אותו ניתן לקבל רק בחנות של איה סרוויס. המחיר ל-24 שעות (נכון לאוקטובר 2013) – 100 באט לאופנוע, 40 באט ביטוח רגיל + 40 לגניבות. אמנם הביטוחים כמעט מכפילים את המחיר אך השקט הנפשי שווה כל באט, גם ככה מדובר בסה"כ במחיר מצחיק של 180 באט ליום = 6 דולר.
 • כשלוקחים את האופנוע כדאי לתדלק במיכל מלא (כ-70 באט, נמוך משמעותית מאשר המחיר באיים למשל שעומד על כ-50 באט לליטר אחד), יספיק לכם לשני סיבובים גדולים סביב פאי (דרום בכיוון המעיינות החמים + צפון לכיוון הכפר הסיני ואף בדרך שמצפון מזרח לעיירה).
 • לא כולם שמים לב, באיה סרוויס נותנים לכם בחינם אופנוע לשעה אחת, כך שמי שרוצה לחפש גסטהאוס מעבר לרחובות שסביב מרכז העיירה יכול לנצל זאת כדי להתרחק מעט ולחסוך כסף על הלינה.

חזרה לתחילת הדף

לינה – גסטהאוסים ומלונות בפאי

פאי קטנה ועדיין לא מתויירת כמו מקומות אחרים בתאילנד (למרות שמצב זה משתנה מאוד בשנים האחרונות והעיירה הופכת אט אט לממוסחרת יותר). יחד עם זאת יש בה עשרות רבות של גסטהאוסים ומלונות מכל הדרגות ורמות המחירים.

האם צריך להזמין מראש?
מחוץ לעונה ממש לא צריך להזמין מראש. הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות זה לקחת (בחינם כמובן) באיה סרוויס מפה של העיירה ובה סימונים של מקומות לינה רבים כולל רשימת המקומות ורמות המחירים שלהם בעונה ומחוץ לעונה. קחו את המפה, השאירו את התיקים שם (חינם, ללא שמירה או פיקוח) ופשוט הסתובבו בעיירה ברחובות הסמוכים ובידקו את החדרים בגסטהאוסים והשוו מחירים.
אפשר בהחלט לשלם מראש רק ללילה אחד ואם לא מצא חן בעיניכם לעבור למחרת למקום אחר (כמובן שבעונה הבוערת יש בזה סיכון וקצת בזבוז זמן בחיפוש נוסף).

בשיא העונה יהיה יותר קשה למצוא בשיטה זו חדר טוב פנוי, אך בהחלט שווה לנסות. אם אתם מגיעים מאוחר לפאי (לא עם הואן הראשון או השני שמגיעים לעיירה בסביבות הצהריים) יהיה לכם הרבה יותר קשה למצוא חדר טוב פנוי. אם אתם מגיעים בשעות אחה"צ/ערב בעונת התיירות כדאי כבר להזמין מקום מראש ללילה הראשון ועדיף לכל הלילות. תוכלו לעשות זאת בתאילנד בעזרת סוכנויות נסיעות או הגסטהאוס שלכם בצ'יאנג מאי (או כל מקום אחר ממנו אתם מגיעים לפאי), ואפשר גם לבד באינטרנט כשאתם בתאילנד או אף לפני כן.

להזמין באינטרנט
כמובן שאפשר גם לחפש ולהזמין עצמאית דרך אתרים טובים ברשת, הנה שניים מומלצים:
השוואת מחירי מלונות וגסטהאוסים בפאי, צפון תאילנד >>
בוקינג – לינה בפאי, צפון תאילנד >>

היתרון שבהזמנה באינטרנט היא שאתם רואים בקלות את מגוון האפשרויות העומדות לרשותכם בתאריכים שלכם, השוואת מחירים ובדיקת חוות דעת של גולשים שכבר היו במקום חשובה מאוד וזמינה רק ברשת. הפקידה הנחמדה בגסטאהוס תשלח אתכם למקום המופעל ע"י חברים שלה או לזה שממנו היא מקבלת את העמלה הכי גבוהה…

מחירים
כלל אצבע – ככל שתתרחקו מהמרכז המחירים ירדו ובאופן משמעותי, בעיקר במקומות שבמרחק של כחצי ק"מ ומעלה מהמרכז, ובוודאי אלה שמעבר לנהר (1-3 ק"מ מהמרכז).
מי שרוצה לחסוך בכסף יכול בהחלט ללכת כמה דקות ברגל ולמצוא את מבוקשו במחיר סביר. רמות המחירים בפאי נמוכות יותר מאשר במקומות אחרים בצפון תאילנד כמו צ'יאנג מאי.

האם חייבים מזגן בחדר?
פאי גבוהה מעל הים ולכן האקלים בה נוח ולא כ"כ חם ולח כמו במקומות אחרים בתאילנד. לכן לא חובה שיהיה בחדר מזגן, רבים מסתפקים במאוורר וכמובן זה תלוי באופי שלכם ובעונה. מזגן מייקר את המחיר לחדר ב- 100-300 באט לכל לילה.

לא מומלצים
ההמלצה שלנו לגבי גסטהאוס שמופיע במדריכי הטיולים הפופולריים כגון לונלי פלאנט היא פשוטה – להתרחק! מקומות אלה נוטים לאבד מאיכותם מהר מאוד, בעיקר ברמת השירות (אין להם כל צורך להתאמץ או לשמור על רמה גבוהה כשהמוני מטיילים מגיעים אליהם בעקבות ההמלצה במדריך).
דוגמה לאחד כזה הוא הגסטהאוס The Breeze Of Pai עם שירות מחפיר ביותר (נציין שהמיקום שלו טוב והחדרים סבירים ביותר עם מזגן או מאוורר וברמת מחירים ממוצעת).

חזרה לתחילת הדף

אטרקציות ומסלולי טיול סביב פאי

ייחודי באתר טרוול זון !
לפניכם המלצה *מתוך ניסיון אישי* לשני מסלולים הכוללים את כל המקומות המעניינים בסביבת פאי – מפלים, מעיינות חמים, הכפר הסיני וכמובן המון נופים וכפרים שלווים ואוטנטים.
את המסלולים כדאי לעשות עם אופנוע שכור, איתו אפשר להגיע בקלות לכל המקומות.
מפה: המפה שמחלקים בחינם באיה סרוויס מספיקה בהחלט (חסרון – קשה להבין ממנה את המרחקים), בכל מקרה לא לנסוע ללא מפה, וכדאי להיות מגובים עם אפליקציה של מפות גוגל בסמארטפון (הכולל GPS).
דלק: למסלול הדרומי מספיק כחצי עד שלושת רבעי מיכל, המסלול הצפוני כולו ארוך יותר ודורש כמעט מיכל שלם. בכל מקרה של ספק אנחנו ממליצים לצאת לכל מסלול עם מיכל מלא כדי לא להתקע בדרך, במחיר מצחיק של 70 באט למיכל אל תחשבו פעמיים.
הערה: לא לפספס את ההסבר למעלה על ביטוח בעת השכרת אופנועים בפאי.
אפשר גם לקחת מדריך + רכב ולבקש שיקח אתכם במסלולים הנ"ל, מומלץ למשפחות עם ילדים קטנים שאינם יכולים להתנייד עם אופנוע.

1. מסלול בדרום – מעיינות חמים, מפלים, קניון, פילים ועוד

צאו מפאי לכיוון דרום על הכביש הראשי 1095 (הכביש לצ'יאנג מאי), קצת לפני היציאה מפאי ישנה תחנת דלק, ומעט דרומית לפאי ממוקמת תחנת דלק נוספת. מלאו את המיכל והמשיכו דרומה.

המקומות המעניינים לאורך הכביש – חשוב לנסוע לאט יחסית ולשים לב לשילוט שאינו תמיד בולט דיו –

מפלי פם בוק Pam Bok Waterfall
פונים ימינה מהכביש הראשי ונוסעים עד למפרץ/חניה שם מחנים את האופנוע וממשיכים ברגל כמה דקות.

קניון פאי Pai Canyon
צמוד לכביש הראשי. מחנים ועולים ברגל במדרגות. למעלה נוף יפה ואפשרות למעבר רגלי על שביל צר, חשוב להבין שהשביל קשה למעבר ומאוד לא מומלץ עם ילדים.

גשר הזכרון Memorial Bridge
לא יותר מגשר פשוט על נהר פאי. זוהי נקודת ציון חשובה במסלול, לאחר הגשר יש לפנות שמאלה לכביש שעולה חזרה לכיוון פאי (מגיעה לעיירה ממזרח). בסמוך לגשר עוד כמה אטרקציות – מעיינות, פילים ומקדשים (הסבר מפורט בהמשך).

מעיינות חמים
ישנן שתי אופציות ליהנות ממעיינות חמים בפאי.
1. הראשונה – להכנס למקום פרטי בשם Hot Spa Pool המציע מעיינות ובריכה (100 באט לאדם).
2. השניה – שאנו ממליצים עליה – היא לבקר במעיינות Tha Pai Hotspring במתחם הפארק הלאומי Huai Nam Dang – Pong Nam Ron Protection Unit (מחיר: 200 באט לאדם) וליהנות מהבריכות בטבע. המים נובעים בטמפ' של כ-80 מעלות ומשם זורמים מטה לשרשרת בריכות בהן אפשר לשבת בטמפ' של כ-30 מעלות. המקום עצמו פשוט, שקט ויפה. שימו לב שהשילוט לכביש הגישה למעיינות הפארק קטן וקל לפספס אותו, אולם הוא מופיע בבירור במפה של איה סרוויס.

מעיינות חמים בפאי

מעיינות חמים בטבע ליד פאי. שלווה וטבע.
בתמונה: אחת משרשרת הבריכות ב-Tha Pai Hotspring

רכיבת פילים
מחנה הפילים Thom's Elephant Camp – מי שעדיין לא רכב על פיל יכול לעשות זאת כאן. רכיבה של כשעה תעלה לכם 500 באט (אפשר להתמקח בעדינות אם אתם קבוצת מטיילים). אחד היתרונות כאן היא שאתם זוכים לראות ולהאכיל את הפילים מקרוב לפני הטיול, ויושבים ממש על גב הפיל ולא על כסא הרתום אליו, חוויה שווה הרבה יותר.
שימו לב לא ללכת למחנה השני הסמוך, החברה שם פחות נחמדים ומקצועיים.

מקומות נוספים
לשיקולכם אופציות רבות למסלול ארוך יותר הכולל גם כמה מקדשים בדרך, כדי להגיע אליהם תצטרכו לרדת משני הכבישים הראשיים המתוארים במסלול ולעיתים גם לחזור על עקבותיכם. הנה רשימת המקדשים:

 • Wat Toong Pong – בתחילת המסלול יש לרדת מכביש 1095 אחרי תחנת הדלק, כשחוזרים לכביש הראשי יש לחזור צפונה כדי להגיע למפל פם בוק.
 • Wat Sai Khao, Wat Mae Hee – הראשון סמוך לכביש העולה חזרה לפאי ממזרח, השני קרוב אליו אך דורש נסיעה בכבישים צדדיים.
 • Wat Mae Yen – די קרוב לפאי, פונים ימינה לכביש צדדי המוביל למקדש.

ישנם עוד מקומות בדרך בעדיפות נמוכה, אם תצאו מוקדם בבוקר יהיה לכם זמן לעצור בהם, פשוט ראו במפה את הסימונים ועקבו אחרי השילוט.

2. מסלול בצפון – הכפר הסיני, מפלים, כפרים תאילנדים ונופים

מהרחוב המרכזי בעיירה Walking Street (שלצידו החנות של איה סרוויס) נוסעים לכיוון צפון-מערב. הרחוב ממשיך אל מחוץ לפאי ומוביל לשתי האטרקציות במסלול זה.

הכפר הסיני
פנו שמאלה והכנסו לכפר, תזהו אותו בקלות לפי השער האדום-שחור בכביש הגישה אליו, וממש בכניסה תחצו גשר. לאחר נסיעה קצרה תראו בצד שמאל מתחם (תיירותי) מושקע ובו שבילים, מבנים ומקדשים יפים, וגם כמה חנויות המוכרות מוצרים ואמנות סיניים. כמו כן במקום מספר ביתנים עם הסברים בסיסיים ומפות על השבטים הסינים בצפון תאילנד (לצערינו לא באנגלית).

הכפר הסיני ליד פאי צפון תאילנד

הכפר הסיני שליד העיירה פאי, צפון תאילנד

לאחר הביקור המתחם, חזרו לכביש הראשי של הכפר והמשיכו לנסוע צפונה עד לקצה הכביש, משם עליה תלולה המובילה לנקודת תצפית נהדרת על הכפר וכל האזור. זהירות בנסיעה בעליה (וגם בירידה) התלולה, לא קל ואף מסוכן למי שלא רגיל לתפעל אופנוע.

מפל Mor Paeng
לאחר הסיור בכפר הסיני צאו חזרה לכביש הראשי, המשיכו בנסיעה קצרה עד לצומת בה פונים שמאלה לכיוון המפל. הנסיעה עצמה נחמדה והנוף יפה, בדרך ישנה בצד שמאל מסעדה טובה. כדאי לעצור בה לארוחת צהריים בדרך חזרה. גם כאן כשתגיעו לסוף הכביש חנו והמשיכו ברגל מעט עד ההגעה למפל.
המפל עצמו בגודל בינוני ובעל דרגה אחת, בתחתיתו בריכה. ישנם מי שמתפסים על הסלעים ומתגלצ'ים מטה אל הבריכה, לא מומלץ וחשוב לנקוט משנה זהירות כי אפשר גם להפצע.

חזרו על עקבותיכם בכביש שהוביל למפל עד לצומת. כעת תוכלו לפנות ימינה (דרומה) ולחזור לפאי או להמשיך במסלול ארוך יותר לכיוון צפון מזרח.

המשך המסלול בצפון-מזרח
מסלול העובר בכפרים ושדות, הרבה נוף ואוטנטיות ללא תיירים. מומלץ מאוד אך חשוב לנסוע לאט ולהעזר כל הזמן במפה כדי לדעת היכן אתם נמצאים.

כפרים ונופים פאי צפון תאילנד

כפרים תאילנדים אוטנטיים, שדות אורז ונופים מהממים סביב פאי, צפון תאילנד

בצומת המשיכו ישר (זוהי הצומת שמצפון לכפר הסיני, בה פניתם שמאלה לכיוון המפלים), אחרי בית הספר פנו ימינה ואח"כ ימינה ושוב שמאלה. סעו עד צומת T ופנו שמאלה לכיוון הכפר Mae Khong. מכאן הנסיעה היא כל הזמן עם הכביש שמתעקל ובסופו של דבר חוזר חזרה אל פאי (לגשר שממזרח לעיירה). בדרך תחצו מספר גשרים ותעברו על פני הכפרים Tan Ched Ton ו- Wlang Nur.

שימו לב:
1. בדרך זו אין כלל תיירים ויש מעט מאוד רכבים ואנשים, לכן חשוב להעזר במפה ולדעת כל הזמן את כיוון הנסיעה שלכם כי פשוט אין את מי לשאול..למרות זאת כדאי מאוד לא לוותר ולעשות את המסלול היפה והשונה הזה.
2. גם אם אתם מעט חוששים להתבלבל, העזרו במפה של איה סרוויס ותוכלו להסתדר, במפה רואים בבירור את נקודות הציון שהזכרנו פה.
3. יש לוודא שיש לכם לפחות 3/4 מיכל דלק למסלול זה, ועדיף מיכל מלא.

3. מסלול נוסף במזרח למפלי Mae Yen

זהו מסלול שאינו קשור למסלולים האחרים, והוא לוקח אתכם לאזור המזרחי שמעבר לעיירה.

יוצאים מפאי לכיוון מזרח, מעט אחרי הגשר חפשו את השילוט המכוון למפלים (פניה שמאלה). משם נסיעה קצרה על כביש + דרך עפר עד לסוף הכביש בו עליכם להחנות ולהמשיך ברגל כ-3 ק"מ עד למפלים.

כדאי לדעת: יתכן ותראו במפה של איה המלצה לעשות את המסלול הזה ברגל (באורך של כ-7 ק"מ המתחיל מהקצה המזרחי של העיירה ליד הגשר), ההמלצה שלנו לא לעשות זאת ברגל, הכביש ודרך העפר המובילים למפלים משעממים למדי ולכן מיותר ללכת את כל המסלול מהעיירה.

אטרקציות

פילים בפאי

רכיבה על פילים – אחת החוויות הכי מזוהות עם תאילנד.
בתמונה: בחוות הפילים של תומס (מדרום לפאי, צפון תאילנד)

ניתן לצאת מפאי למגוון אטרקציות כמו טראקים, רפטינג, רכיבה על פילים ועוד, בדומה לטיולים מאורגנים שיוצאים מצ'יאנג מאי.

איך/איפה להזמין? ברחוב הראשי וברחובות הסמוכים פזורות מספר סוכנויות שמציעות פעילויות שונות ומגוונות, פשוט כנסו, שאלו פרטים ומחיר והזמינו את מה שמעניין אתכם.

טיפ: כדאי תמיד להזמין לפחות יום אחד מראש, בעונה הבוערת (נובמבר-פברואר) אפילו יותר.

חזרה לתחילת הדף

טיפים

שמירת חפצים
כמו ברוב המקומות בתאילנד, גם בגסטהאוסים של פאי תוכלו להשאיר את התיקים שלכם לאחר שעשיתם צ'ק אאוט.
מי שמגיע לפאי ומחפש לינה יכול להשאיר בחינם את התיקים בחנות של איה סרוויס, שימו לב שהמקום הוא אמנם בתוך החנות אך עדיין באזור פתוח ולכולם יש גישה לתיקים כל שהבטחון לתיקים הוא על אחריותכם (עדיין לא שמענו על מישהו שגנבו לו משם תיק).

חיי לילה
פאי היא עיירה שקטה ומנומנמת יחסית לצ'יאנג מאי, וחיי הלילה בה בהתאם. במרכז התיירותי (Walking Street והרחובות הסמוכים לו) ישנם מגוון מסעדות/פאבים, כדי למצוא את שחפצה נפשיכם פשוט לכו לאורך הרחוב ושבו איפה שנראה לכם.
נציין את הפאב המוצלח edible jazz garden – מוסיקה חיה, שולחנות נמוכים, מחצלות, ערסלים – ממוקם צמוד לגסטהאוס (הלא מומלץ) Breeze of Pai (מספר 19 במפה של איה סרוויס) ברחוב קטן היוצא מהווקינג סטריט קרוב לאיה סרוויס).

ישראלים בפאי
ישנן מעט מאוד נציגויות ישראליות בעיירה.

 • מאמה פלאפל – מסעדה המגישה גם אוכל ישראלי, נמצאת באחד הרחובות הסמוכים לווקינג סטריט.
 • הבית של בני ולנה – זוג ישראלים נחמד שחי בפאי בבית גדול ממזרח לנהר (צריך אופנוע), משכיר 3 חדרים ברמה טובה, אזור משותף גדול עם ערסלים, אווירה ביתית.

כמה זמן להשאר בפאי?
כדי לספוג את האווירה וליהנות ממה שיש לעיירה וסביבתה להציע לכם, נדרשים מינימום שני לילות, כמובן שאפשר גם יותר, בעיקר אם לא מיציתם את האטרקציות של צפון תאילנד כבר בציאנג מאי ואתם רוצים לעשות כמה כאלה כאן (טרקים, רפטינג, רכיבה על פילים ועוד).

היכן עדיף להשאר יותר זמן – בפאי או בציאנג מאי?
לכל מקום היתרונות שלו, לטובת פאי נאמר שהיא יותר זולה (לינה ואוכל), הרבה יותר רגועה והאווירה שלווה וכיפית, הנופים היפים של הצפון זמינים וקרובים הרבה יותר מאשר בציאנג מאי. גודל העיירה מאפשר מפגש והיכרות עם מטיילים אחרים כפי שאין בצ'יאנג מאי. לעומת זאת בציאנג מאי יותר אפשרויות לבילוי ואטרקציות. אם אתם חייבים מספרים – מינימום 2 לילות (ו-2 ימים מלאים) בפאי, 3 בצ'יאנג מאי.

למה רק עכשיו אני שומע על פאי? האם המקום באמת שווה את הנסיעה?
ברוב סוכנויות התיירות בצ'יאנג מאי לא יגלו לכם על הפנינה הזו פשוט כי הם לא מרויחים עליכם כסף בפאי. את העמלות שלהם הם עושים מהפניית התיירים כעדר ללא רועה לאטרקציות הממוסחרות והבינוניות סביב צ'יאנג מאי. בשביל זה אנחנו פה…

אם אתם מחפשים רעש, בלגן, מסיבות וחיי לילה סוערים – זהו לא המקום בשבילכם. לעומת זאת מי שמעוניין בקצת יותר שקט ושלווה, אוטנטיות, חברה טובה, נופים, אטרקציות, אוכל ולינה בזול – שיבוא לפאי!

ומה עכשיו?

להשלמת תכנון הטיול שלכם בצפון תאילנד, מומלצים המאמרים הבאים באתר טרוול זון:

שלח את הכתבה במייל

שדות המסומנים בכוכבית * הם חובה


 טוען, נא להמתין...

אם נתקלתם בבעיה עם שירות זה,
אנא כתבו לנו למייל contact @ travelzone.co.il

חזרה לתחילת הדף

4 תגובות

 1. לימור בן נתן

  מאמר מקיף ומועיל, הרבה יותר קל לתכנן את הטיול עם ההסברים שלכם. תודה!

 2. אוהד

  שלום ותודה רבה. האתר פשוט מעולה ועוזר לי מאוד.
  לגבי פאי, לי ולבת זוג שלי אין רשיון לאופנוע. לא הצלחתי להבין אם צריך או לא (חוקית). ואם צריך אז האם ניתן למצוא טרקטורון להשכרה בפאי ולעשות איתו את אותם מסלולים שעושים באופנוע?
  תודה!

  • מתי

   למעשה בתאילנד תוכל לשכור אופנוע גם בלי רישיון, בחלק מהמקרים המשכיר יבקש לראות רישיון או רק מספר רישיון, והרישיון הישראלי לרכב פרטי מספיק טוב.
   מבחינת המשטרה, פורמלית יש צורך ברישיון אך עדיין לא שמעתי שעשו לשוכר בתאילנד בעיות בגלל שלא היה לו רישיון לאופנוע.
   לגבי חברת ביטוח, אם עשית תאונה וחברת הביטוח מעורבת (למשל אם חלילה יש נזקי גוף ויש צורך בתשלום הוצאות רפואיות), ללא רישיון מתאים ככל הנראה חברת הביטוח תתנער מאחריות.
   לכן זהו שיקול שלך אם לקחת את הסיכון הקטן שיקרה משהו..
   לא ידוע לי ולא ראיתי בפאי טרקטורונים.
   אם אתה עדיין בארץ, אפשר די בקלות להוציא רישיון לאופנוע בהנחה שיש לך כבר רישיון רגיל (כי אז אין צורך בתיאוריה, רק כמה שיעורי שליטה בכלי וכמובן טסט)

  • גיורא

   לא נדרש רשיון לאופנוע. משכירים למי שמשלם..

יש לך מה להגיד? זה המקום!
כדי לענות לתגובה קיימת לחץ על "השב לתגובה זו" שבכותרת התגובה

מטרת איזור התגובות היא לאפשר לגולשים לשאול שאלות ולשתף מנסיונם האישי.
אנו משתדלים להתייחס לכל תגובה אבל לא תמיד זה אפשרי, אנא קבלו זאת בהבנה.
תגובות הכוללות קישורים דורשות אישור מנהל ולרוב לא יאושרו או שיאושרו ללא הקישורים ולכן אנא המנעו מהם.

קוד אימות (חובה):