סקי בצרפת

צרפת היא ללא ספק אחת ממדינות הסקי הידועות והטובות ביותר באירופה. בכתבה זו נסקור את היתרונות והחסרונות (יש גם כאלה) של סקי בצרפת, כולל מידע על אתרי סקי מומלצים וטיפים רבים למתכננים חופשת סקי.

יתרונות אתרי הסקי של צרפת

אתרי הסקי שבצרפת הם ברמה גבוהה מאוד, ורובם מתאימים גם לגולשים מנוסים וגם לגולשים מתחילים, וזאת בזכות גובה האתרים ותנאי הגלישה המצוינים, המתקנים המתקדמים, מגוון המסלולים, בתי ספר לסקי ברמה גבוהה ועוד.

אתרי הסקי של צרפת מתפרשים על פני שטחים רחבים, המסלולים בהם ארוכים ומגוונים בדרגות שונות וכוללים גם אזורים המיועדים לסקי מישורי, סנובוארד וסקי off piste, ולכן חווית הגלישה מובטחת לגולשים המתחילים והמנוסים כאחד.

בנוסף, חלק מהאתרים מחוברים זה לזה וכך אפשר לעבור ביניהם עם סקי פס אחד, עובדה שמספקת לגולשים כמות עצומה של מסלולים ועניין רב יותר.

רוב אתרי הסקי הצרפתים ממוקמים בגובה רב של מעל אלפיים מטר (ויש כאלה אפילו בגובה של כשלושת אלפים מטר), ולכן השלג בהם הוא איכותי ביותר, תנאי הגלישה בהם מאוד טובים ועונת הסקי שלהם ארוכה באופן יחסי. זאת בזכות הפסגות הגבוהות של האלפים הצרפתים, כמו פסגת מון בלאן (הגבוהה ביותר באירופה המערבית).

אתרי סקי רבים בצרפת נבנו במיוחד לצורכי סקי, ולכן הם מתוכננים כך שלגולש תהיה נוחות מכסימלית. המלונות ממוקמים גבוה על ההר, קרוב מאוד למעליות התחתונות של האתרים ולמסלולי הגלישה, ולכן הגולשים יכולים פשוט לצאת מהמלון הישר אל המעליות ומסלולי הסקי (ski in/ski out). כל השירותים נמצאים בקרבה אחד לשני ולכן לא צריך לנסוע ממקום למקום ברכב או תחבורה ציבורית.

איכות אתרי הסקי הצרפתיים ידועה גם הזכות התחזוקה המצוינת שלהם, וזה כולל מעליות חדישות, שירותים יעילים וטובים כמו השכרת ציוד, הדרכה וטיפול רפואי (עזרה ראשונה, חילוץ והצלה).

מי שמחפש חופשה בקלאב סקי, ימצא בצרפת את מבוקשו ויוכל לבחור מבין קלאבים רבים ברמה גבוהה.

חזרה לתחילת הדף

חסרונות אתרי הסקי של צרפת

בכלל שהאתרים בצרפת הם ברובם אתרי סקי ייעודיים, בדרך כלל מדובר במקומות שאינם יפים, והצביון הכפרי המסורתי והנופים הטבעיים מפנים את מקומם לטובת הפונקציונליות והנוחות. לכן אם אתם מחפשים אווירה כפרית של ממש לצד נופים, צבעים וריחות אמיתיים, חפשו לכם אתר סקי במקומות אחרים, כמו למשל איטליה, בה נבנו אתרי הסקי מעל הכפרים הקיימים.

גם הגובה של האתרים (שהוא יתרון מבחינת תנאי השלג) הוא חסרון מבחינת הנוף, כי הצמחייה בגבהים היא דלילה באופן יחסי. יוצאים מן הכלל הם אתרי הסקי הצרפתיים שאמוני (Chamonix) וקורשוול, שיש בהם לא מעט צמחיה שמוסיפה ליופי ולאווירה.

האפרה סקי (הבילויים בערב אחרי הסקי) של צרפת לא נחשב למפותח ואטרקטיבי, ואם אתם צעירים וחשוב להם לבלות כמו שצריך בערבים, בצרפת כנראה שלא תמצאו את מבוקשכם, וכדאי לשקול חופשה באתרים אוסטריים, למשל.

קריטריון אחרון חביב וחשוב הוא כמובן המחיר. חופשת סקי בצרפת בהחלט יקרה בהשוואה למקומות אחרים כמו איטליה ואפילו שוויץ ואוסטריה, אבל אל תשכחו שאתם בהחלט מקבלים תמורה טובה לכספכם באיכות האתרים השירותים.

חזרה לתחילת הדף

מתי עדיף להגיע לצרפת לחופשת סקי?

תקופת הסקי בצרפת ארוכה מאוד, היא מתחילה בתחילת החורף, עוד לפני דצמבר ומסתיימת בתחילת מאי.
בגלל תנאי הגלישה הטובים, תחילת וסוף העונה הם הזמנים הטובים יותר לחופשה, כי בזמן זה המחירים יותר נמוכים. כמו כן, תקופות אלה לא נופלות על החופשות המרוכזות בצרפת, בהם ממש צפוף ויקר הרוב האתרים.
מאוד מומלץ להימנע מהתקופה שסביב חג המולד (שבועיים אחרונים של דצמבר ושבוע ראשון של ינואר) וחופשת החורף (כשבועיים במהלך פברואר-מרץ).

חזרה לתחילת הדף

אתרי סקי בצרפת

הסקי בצרפת מתרכז בשני אזורים, בהרי האלפים ובהרי הפירנאים.
בקרוב יעלו כאן המלצות לאתרים.

שלח את הכתבה במייל

שדות המסומנים בכוכבית * הם חובה


 טוען, נא להמתין...

אם נתקלתם בבעיה עם שירות זה,
אנא כתבו לנו למייל contact @ travelzone.co.il

סקי: כתבות מומלצות

חזרה לתחילת הדף

אין עדיין תגובות

יש לך מה להגיד? זה המקום!

מטרת איזור התגובות היא לאפשר לגולשים לשאול שאלות ולשתף מנסיונם האישי.
אנו משתדלים להתייחס לכל תגובה אבל לא תמיד זה אפשרי, אנא קבלו זאת בהבנה.
תגובות הכוללות קישורים דורשות אישור מנהל ולרוב לא יאושרו או שיאושרו ללא הקישורים ולכן אנא המנעו מהם.

קוד אימות (חובה):