מתי לנסוע לחופשת סקי?

סקי הוא ספורט חורף, ולכן עונת הסקי מתחילה בדצמבר ומסתיימת באפריל, עם שינויים קלים בהתאם למזג האוויר וכמות השלג באתרים. בחורף טוב שבו יורד הרבה שלג והטמפרטורות נמוכות, העונה יותר ארוכה, ולחילופין בחורף שחון ולא קר העונה הרבה יותר קצרה.

מהי עונת הסקי הבוערת?

אמצע החורף, סביב בפברואר ומרץ, נחשב לתקופה הטובה ביותר מבחינת מצב השלג ומזג האוויר, ותנאי הגלישה הם אידיאליים. אבל שימו לב שהתנאים הטובים לסקי הם הסיבה לכך שחודשים אלה הם המבוקשים ביותר, ולכן המחירים בהתאם, וזה אומר מלונות, כניסה לאתרים וציוד יקרים יותר.

בנוסף לכך, כדאי לדעת שיש תקופות שבהן גם מאוד יקר וגם מאוד צפוף, ומומלץ לא לצאת לחופשת סקי בזמנים אלה. מדובר, כמובן על התקופה שסביב חג המולד וראש השנה האזרחית, כלומר בשבוע האחרון של דצמבר והשבוע הראשון של ינואר. הזמן זה הכל מתייקר, ואפילו יהיה לכם קשה למצוא מלון במחיר סביר שיהיה מוכן שתשהו בו לפחות משבוע.

חזרה לתחילת הדף

האם זה משנה מתי מתחילים את החופשה?

שאלה מוזרה למי שלא מכיר את עולם הסקי, אבל מסתבר שהיא מאוד חשובה.
חופשת סקי באירופה אורכה בדרך כלל שבוע, ובחלוקה לימים היא לרוב מתחילה בסוף השבוע, כלומר בשבת או ראשון. זה לא אומר שאי אפשר להגיע לאתר סקי באמצע השבוע, אבל כל המערכת בנויה ויותר מאורגנת דווקא לשבוע שמתחיל בסופ"ש.
ככל שהחופשה היא בעונה יותר מבוקשת כך יהיה יותר קשה למצוא מקומות לינה, חבילות של לימוד סקי וכולי סביב ימים אחרים.

חזרה לתחילת הדף

למה חופשות סקי של שבוע?

קודם כל, אם יש לכם זמן וכסף, טוסו לחודש, למה לא?

אבל ברצינות, לכל דבר יש סיבה, וטווח זמן של שבוע היא כנראה אידיאלי מכמה בחינות.

ראשית, שבוע ימים הם זמן טוב לחופש, לא ארוך מדי למי שעובד, יש לו ילדים קטנים ורוצה להשאיר אותם בבית וכולי, וגם לא קצר מדי.

שנית, סקי זה לא תחביב זול בכלל, חופשת סקי ממוצעת של שבוע עולה פי שניים ויותר מאשר חופשת טיול בחו"ל ללא סקי. לכן, חופשת סקי ארוכה היא לא ממש ריאלית לרוב האנשים.

בנוסף, כדי ללמוד ולהשתפר בסקי, שבוע זאת תקופת זמן טובה. פחות משבוע זה לא כל כך אפקטיבי, וזה מאוד חשוב למתחילים, כי אם אתם חושבים שבחופשה הראשונה שלכם תסתפקו בשלושה ימי, למשל, אז אתם טועים כי זה הזמן שלוקח פחות או יותר כדי להתרגל לכל העניין של הסקי, ורק אז מפסיקים ליפול ומתחילים באמת להצליח לגלוש וליהנות.
אם החופשה תהיה יותר משבוע ימים, הגוף יתחיל להתעייף, יהיו לכם התכווצויות שרירים, וזה כבר יגרע מאוד מהאפקטיביות של לימוד סקי ומההנאה של הגלישה.

גלישה מהנה!

שלח את הכתבה במייל

שדות המסומנים בכוכבית * הם חובה


 טוען, נא להמתין...

אם נתקלתם בבעיה עם שירות זה,
אנא כתבו לנו למייל contact @ travelzone.co.il

סקי: כתבות מומלצות

Sorry. No data so far.

חזרה לתחילת הדף

תגובה אחת

  1. לאון

    שלום לכולם..האם תאריכים של אמצע הדצמבר הם טובים לחופשת סקי בטין בצרפת…אשמח להמלצות

יש לך מה להגיד? זה המקום!
כדי לענות לתגובה קיימת לחץ על "השב לתגובה זו" שבכותרת התגובה

מטרת איזור התגובות היא לאפשר לגולשים לשאול שאלות ולשתף מנסיונם האישי.
אנו משתדלים להתייחס לכל תגובה אבל לא תמיד זה אפשרי, אנא קבלו זאת בהבנה.
תגובות הכוללות קישורים דורשות אישור מנהל ולרוב לא יאושרו או שיאושרו ללא הקישורים ולכן אנא המנעו מהם.

קוד אימות (חובה):