לימוד סקי וסנובורד

טיפים והמלצות על לימוד סקי:
איפה כדאי ללמוד, באיזה מסגרת, סקי לילדים, סקימולטור ועוד הרבה מידע חשוב שאתם רוצים לקרוא לפני היציאה לחופשת הסקי הבאה שלכם.

amsao

איפה מומלץ ללמוד סקי?

כמעט בכל אתר סקי יש גם אפשרות ללימוד, נכון שיש מקומות עם בתי ספר (ski school) גדולים , מקצועיים ובעלי ניסיון יותר מאחרים, אבל אלה גם מאוד יקרים וכנראה שהם לא רלוונטיים לרוב האוכלוסייה.

אז איך בוחרים? הנה כמה עצות:

למתחילים
לגולשים מתחילים פחות חשוב שהאתר גדול ומושקע, כי ממילא הם מוגבלים לאיזורי הלימוד ומסלולי הגלישה הקלים של המתחילים. מסיבה זאת אפשרויות טובות לחופשת סקי למתחילים הם האתרים הזולים יותר, למשל אלה שבמזרח אירופה (צ'כיה, רומניה ובולגריה). בנוסף, בגלל המחיר הזול, כדאי לשקול לקחת שיעורים פרטיים.

צפו לשלם סביב 800 אירו לחבילת סקי במזרח אירופה (כולל הכל). האתרים במערב אירופה עולים מעל 1000 אירו (ועד ל 2000 אירו במועדונים היוקרתיים ביותר).

למתקדמים
כאן האפשרויות רחבות יותר, והשיקולים לבחירת אתר סקי כבר לא מרוכזים סביב הלימוד אלא סביב דברים אחרים. קראו כאן עוד פרטים על בחירת אתר סקי.

חרמון
כמובן שגם בחרמון יש מדריכים ואפשר ללמוד שם לגלוש, אבל מה לעשות, רמת האתר והמדריכים שבו נופלת מזו של דומיהם בחו"ל, מהסיבה הפשוטה שבחו"ל מדובר במקומות שיש בהם הרבה שלג לאורך הרבה זמן בשנה והמדריכים הם אנשים שפשוט חיים את השלג ביום יום, ולכן הם בדרך כלל טובים יותר.

חזרה לתחילת הדף

באיזה מסגרת הכי כדאי ללמוד סקי?

תלוי באופי הלומד, בתקציב שלו ובמידת ההשקעה שהוא מוכן לה.

בגדול, כמו בהרבה דברים אחרים בחיים, בשעורים פרטיים לומדים הכי טוב ומתקדמים הכי מהר, אבל כמובן שזאת צורת הלימוד הכי יקרה.

האפשרות היותר ריאלית ופופולרית היא ללמוד במסגרת של קבוצה באתר שבו תעשו את חופשת הסקי שלכם. לרוב זאת תהיה חופשה של כשבוע, ושיעור קבוצתי אחד בתחילת היום (של שעתיים) זה מספיק ודי. הרבה גולשים עם ניסיון טוענים שאין מה לקחת יותר מזה כי צריך לתת לגוף ולראש מספיק זמן להתרגל למה שכבר נלמד.

יש מקומות שמציעים שיעורים יותר אינטנסיביים שנמשכים כחצי יום, אבל יעילותם מוטלת בספק יחסית למחיר כשמשווים אותם לשיעורים קצרים יותר של שעה וחצי-שעתיים.

לימוד על יבש
מעבר ללימוד באתר סקי, אפשר ללמוד, להתאמן "על יבש" וגם לשפר את סגנון הגלישה במתקנים מיוחדים שמדמים מסלול שלג. מדובר במתקן שנקרא סקימולטור, יש שניים כאלה בארץ (חולון ועמק חפר), ובהם אפשר ללמוד סקי כל השנה בעלות קטנה יותר מזו של חופשה בחו"ל, למרות שעדיין מדובר בעסק לא זול בכלל.

מידע נוסף ברשת
אתר עם סרטוני וידיאו שמדגימים טכניקות שונות, מיועד לגולשי סקי עם ניסיון ולא למתחילים:
וורן סמיט – אקדמיית סקי

חזרה לתחילת הדף

סקי לילדים

ההמלצה הכי טובה לילדים שמתחילים ללמוד סקי, בפרט ילדים קטנים שזקוקים לסביבה מוכרת, היא ללכת לקייטנת סקי מאורגנת מהארץ עם מדריך דובר עברית וילדים ישראלים אחרים.

לילדים ובני נוער שכבר יודעים לגלוש זה פחות קריטי, והשפה היא עדיין המחסום היחידי שנשאר ואפשר להתגבר עליו.

ראו כאן טיפים נוספים לחופשת סקי עם ילדים.

שלח את הכתבה במייל

שדות המסומנים בכוכבית * הם חובה


 טוען, נא להמתין...

אם נתקלתם בבעיה עם שירות זה,
אנא כתבו לנו למייל contact @ travelzone.co.il

סקי: כתבות מומלצות

חזרה לתחילת הדף

אין עדיין תגובות

יש לך מה להגיד? זה המקום!

מטרת איזור התגובות היא לאפשר לגולשים לשאול שאלות ולשתף מנסיונם האישי.
אנו משתדלים להתייחס לכל תגובה אבל לא תמיד זה אפשרי, אנא קבלו זאת בהבנה.
תגובות הכוללות קישורים דורשות אישור מנהל ולרוב לא יאושרו או שיאושרו ללא הקישורים ולכן אנא המנעו מהם.

קוד אימות (חובה):