הואה הין: עיירת הנופש של עשירי תאילנד

כאשר מדברים על חופשה בתאילנד, ברורים המקומות שייכנסו למסלול הטיול של הישראלי הממוצע: מנוחה באיים, בילוי של מספר ימים בצפון וקניות מסורתיות בבנגקוק יהיו חלק ניכר מהטיול. ובכל זאת, יש בתאילנד יעדים מדהימים שפשוט מחכים להתגלות על ידי הישראלים. הואה הין (Hua Hin) הוא בדיוק יעד שכזה.

הואה הין על קצה המזלג
הסוד של עשירי תאילנד נחשף…הואה הין היא עיירת קיט, הממוקמת כ-2.5 שעות נסיעה מבנגקוק, בה נהגו לנפוש באופן כמעט מסורתי עשירי תאילנד. מה שהיה כפר דייגים החל להתפתח לעיר-חוף תוססת בעקבות בניית ארמון הקיץ של מלך תאילנד ב-1928. בעשורים הרבים שחלפו מאז, משכה הואה הין יותר ויותר מבקרים מכל רחבי העולם.

הואה אין ממוקמת במערב תאילנד, כ-200 קילומטרים לכיוון דרום. האוכלוסיה בה עומדת על כ-50 אלף איש, המתפרסים על פני שטח, שאינו גדול במיוחד, של כ-85 קמ"ר. פני השטח הקרובים לחופים מישוריים למדי, אך ככל שמעמיקים לתוך העיר מתקרבים לגבעות, ולאחר מכן להרים מוריקים.

למי זה מתאים?
מי רוצה לנפוש כמו עשירי תאילנד? שימו לב שהואה הין נחשבת יקרה יחסית, ומתאימה למי שמוכן להוציא כסף מעבר לממוצע יחסית לתאילנד. כמו כן העיר נחשבת למנומנמת באופן יחסי. לכן הואה הין מתאימה בעיקר לזוגות בחופשה רומנטית ומשפחות ופחות מכוונת לתרמילאים ולמטיילים צעירים שמעוניינים במסיבות רועשות וישראליאדה.

מידע נוסף על אזור הואה הין
נופים, טבע וחיות בשמורות הטבע סביב הואה הין >>

חזרה לתחילת הדף

מזג אוויר ומתי לטייל

אזור הואה הין נוח לטיול כמעט כל השנה, כאשר הטמפרטורה הממוצעת הגבוהה ביום היא סביב 29-34 מעלות צלסיוס, ובלילה 22-26.
החודשים עם הכי מעט גשם – ולכן הכי טובים לחופשה – הם דצמבר, ינואר, פברואר. אחריהם נובמבר, מרץ ואפריל. אוקטובר הוא החודש הכי גשום ואין לכם מה לחפש פה בזמן זה.
טמפרטורת המים גבוהה ודי קבועה ועומדת על 28-30 מעלות.

בעזרת הנתונים הממוצעים הנ"ל תוכלו להעריך איזה מזג אויר מצפה לכם בכל חודש.

חודשטמפ' גבוההטמפ' נמוכהימי גשםכמות משקעים (מ"מ)
ינואר3022110
פברואר3223130
מרץ3324320
אפריל3426340
מאי34269120
יוני33261080
יולי332512100
אוגוסט33251290
ספטמבר332513100
אוקטובר312414200
נובמבר30244140
דצמבר2922110

מידע מפורט וטיפים חשובים על מזג האוויר הכל תאילנד בכתבה המיוחדת שלנו: מזג אוויר בתאילנד >>

חזרה לתחילת הדף

דרכי הגעה ותחבורה

אז אחרי שהבנו מתי כדאי להגיע לחופשה בהואה הין, נבחן את הדרכים בהן ניתן להגיע אליה.

דרכי הגעה להואה הין

רכבת
להואה הין ניתן להגיע במספר דרכים, ברוב המקרים ההגעה תיעשה מבנגקוק. הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת היא באמצעות רכבת, המגיעה ממש עד למרכז העיר. הבעיה העיקרית כאן היא שהנסיעה נוטה להיות איטית במיוחד: אם ברכב ניתן לגמוע את המרחק תוך כשעתיים וחצי, ברכבת משך הנסיעה נע לרוב סביב כ-4 שעות.

רכבות מבנגקוק (תחנת Hua Lamphong) להואה הין (תחנת Hua Hin) יוצאות 11 פעמים ביום, החל מהשעה 8:05 בבוקר ועד 22:50 בלילה. מחיר הנסיעה החל מ-40 ועד 400 באט, תלוי במחלקה (מומלץ לנסוע במחלקה היקרה ביותר).
את השעות המדויקות ומספרי הקווים היוצאים מבנגקוק להואה הין ניתן לראות בדף הזה.

אוטובוס / מיניבוס
אפשרות אחרת להגיע מבגקוק להואה הין היא באמצעות אוטובוסים, היוצאים מטרמינל Sai Tai Mai שבחלקה הדרומי של בנגקוק ומגיעים לרחוב Sra Song במרכז הואה הין. התדירות גבוהה יחסית – כשלושה אוטובוסים בשעה, החל מ-4 בבוקר ועד 22:20 בלילה, ומשך הנסיעה כשלוש שעות וחצי. המחיר במחלקה ראשונה זול יותר מאשר ברכבת סביב 160 באט.

אפשרות אחרת היא לקחת מיניבוס היוצא מבית החולים Ratchawitee בסמוך לאנדרטת הניצחון שבבנגקוק, ומגיעה למרכז הואה הין בקרבת רחוב Petchkasem. המחיר 200 באט (יקר יותר מאוטובוס רגיל), משך הנסיעה כשעתיים וחצי בלבד. תדירות – מספר פעמים בשעה, מ-6 בבוקר ועד 19:00 בערב.

עבור אלה המעוניינים לעשות את הנסיעה מיד עם נחיתתם בבנגקוק, עומדת האפשרות להצטרף לאוטובוס VIP היוצא משדה התעופה סוברנבהומי Suvarnabhumi (השדה הבינ"ל הגדול, אחד משני שדות התעופה שבעיר). ,תדירות הנסיעה סביב 7 פעמים ביום, החל מ-7:30 בבוקר ועד 19:30 בערב, ומחירה כ-300 באט.
מידע נוסף ואפשרות להזמין אונליין: שירות ההסעות משדה"ת בבנגקוק להואה הין.

מונית
אם אתם לא רוצים להסתמך על לוחות הזמנים של התחבורה הציבורית, תוכלו לקחת מונית מבנגקוק. המחיר, מטבע הדברים, יהיה גבוה יותר: הנהגים יתחילו מסכומים גבוהים, אך ניתן להתמקח איתם. בסופו של דבר, 2,000 באט לנסיעה זו הוא מחיר סביר (כולל תשלום בכבישי האגרה בדרך). כדאי להתארגן בקבוצה כדי להוזיל את המחיר.

לא בטיסה
בסמוך להואה הין ישנו שדה תעופה קטן (סימון: HHQ) אך הוא אינו פעיל.

תחבורה בעיר

ההתניידות בתוך הואה הין עצמה נעשית במספר אופנים. אחת הדרכים הנוחות לעשות זאת היא באמצעות טנדרים (Songthaews), שנוסעים במסלולים קבועים סביב העיר. הנסיעה באמצעותם זולה במיוחד, והמחיר מתחיל מכ-20 באט. כמובן שעליכם להודיע לנהגים בדיוק מתי אתם מעוניינים לרדת.
בהואה הין פועלות גם מוניות אופניים וטוק טוקים, אשר נסיעה בהם מתחילה מ-100 באט (לתיירים).
אפשרות אחרת, נפוצה מעט פחות בגלל המחיר הגבוה, היא באמצעות מוניות רגילות.

בהואה הין תנועת כלי הרכב אינה נוחה במיוחד, אך ניתן להתנייד באמצעות השכרת אופנוע או אופניים. על אף שכמעט ואין שבילים מוסדרים בעיר, רכיבה באופניים הפכה לפופולארית בשנים האחרונות.

חזרה לתחילת הדף

חופים

כיאה לעיירת קיט, הביקור בהואה הין מבוסס בעיקר על מנוחה בחופים. במקרה שלנו, מדובר על רצועת חוף אחת ארוכה המשתרעת על פני כעשרה קילומטרים בין שני קצותיה של העיר, ונחלקת לחופים קטנים, חלקם תיירותיים וצפופים ואחרים מרווחים, נוחים ושקטים. נהוג לתחום את קו החוף מצידו הצפוני, באזור ChaAm, בעוד שבצד הדרומי נמצאת גבעת Khao Takiab, ועליה המקדש הבודהיסטי (מקדש הקופים) ונקודת התצפית של הואה הין. דרומית לגבעה נמצאים מספר חופי רחצה יפים במיוחד, שאינן נכללים בתוך שטח העיר הואה הין.

כל החופים כאן פתוחים לציבור הרחב, והם נקיים ושמורים, המים נקיים ובטמפרטורה חמה ונעימה למדי בכל השנה. שימו לב ליתרון מהותי של הואה הין, כשמתבוננים על קו החוף רואים שהמלונות שלאורכו נמצאים ממש על קו המים, ללא כביש או בניה המפרידה בין המלונות לחוף.
החוף של הואה הין עמוס בפעילויות ספורט ימי וברוכלים למיניהם. לאורך החופים, ניתן למצוא כיסאות נוח ושמשיות, והוא כולל לא מעט בתי קפה ומסעדות.
אמנם החוף של הואה הין אינו היפה ביותר שתראו בתאילנד, ולבטח לא משתווה למיטב של קוסמוי, קופנגן או קופיפי. ועדיין, הוא נחשב לאטרקטיבי, נוח ונעים לחופשה משפחתית.

החוף התיירותי במרכז
כמיטב המסורת בתאילנד, ישנה רצועת חוף מרכזית אחת המושכת את רוב התיירים הישראלים שמשום מה אוהבים להצטופף במקום אחד. בהואה הין מדובר באזור שמול המלונות הילטון וסנטרה. החוף כאן צר יחסית ולעיתים יש בו סלעים מעצבנים, הוא עמוס תיירים, והשירותים בו יקרים וממוסחרים מאוד ולכן פחות מומלץ. שימו לב גם למרות שהמלונות הילטון וסנטרה איכותיים וטובים, הם אינם עדיפים באופן משמעותי על פני ריזורטים יקרים אחרים (להמלצות לינה ראו בהמשך).

החופים הדרומיים
מומלץ להתמקד בחופים הרחוקים ממרכז העיר עצמה, לכיוון דרום, בהם המים והחול נחשבים לנקייים במיוחד, קו החוף רחב יחסית ואין בהם את הצפיפות האופיינית למרכז. תמצאו אותם כשתתרחקו מעט מהחוף המרכזי, בערך כחצי ק"מ דרומית למלון סנטרה ועד לגבעת מקדש הקופים ואף דרומה משם.

החופים הצפוניים
אלה הרבה פחות אטרקטיבים בגלל מיקומם המרוחק ממרכז העיר. תמצאו אותם מול ובקרבת הריזורטים שרתון, אננטרה, דוסיט ואחרים, מספר ק"מ צפונית למרכז העיר.

חזרה לתחילת הדף

אטרקציות בעיר

תחנת הרכבת Hua Hin Railway Station

לא הרבה תחנות רכבת יכולות להגדיר את עצמן כאתרי תיירות. תחנות הרכבת של הואה הין, לעומת זאת, בהחלט מרשימה ונחשבת ליפה ביותר בתאילנד. סימן ההיכר של התחנה, הממוקמת במרכז העיר, הוא בניין העץ, הבולט בגוונים הצהובים והאדומים שלו. ניתן כמובן ולהתרשם מהמתחם גם כשמגיעים לעיר שלא באמצעות רכבת, וטיולים שונים בסביבה כוללים ביקור בו. מצד שני, קחו בחשבון שאין יותר מדי מה לעשות בתחנה מעבר להתבוננות הראשונית הזו.

מקדש הקופים

על צוק המוכר בשם Khao Takiab ומגיע כמעט עד לגובה של 300 מטרים שוכן מקדש בודהיסטי, הכולל בתוכו גם פסל בודהה גדול עשוי זהב. מכאן תוכלו ליהנות מנוף נהדר של העיירה והאזור כולו. משני צידי הצוק רצועות חוף מומלצות, ובוודאי עדיפות על קו החוף התיירותי והצפוף שמול מרכז העיירה.

ארמון קלאי קנגוון Klai Kang Won Palace

ארמון יפה, המעוצב בסגנון ספרדי, שנבנה ב-1929, ומשמש עד היום ארמון הקיץ של המשפחה התאילנדית המלכותית. זהו מקום רגוע, מוקף גנים, המאפשר היכרות עם אורח החיים המלכותי בתאילנד. כולל מספר תצוגות, ולעיתים גם הופעות אינטימיות של אמנים מקומיים.
יש הטוענים כי המקום משוחזר "מדי", כך שאיבד במהלך השנים את האותנטיות שלו. בחלק מהחלקים בארמון אסור לצלם.

מתי פתוח? הארמון פתוח מדי יום בשעות 9:00-16:00. שימו לב שכאשר המשפחה המלכותית התאילנדית מבלה בארמון – וזה קורה לרוב בחודשים מרץ או אפריל – לא ניתן להיכנס למתחם.
כמה עולה? 30 באט למבוגר, 10 באט לילדים.
איך מגיעים? הארמון ממוקם כשלושה קילומטרים צפונית ממרכז העירייה. כל אמצעי תחבורה בעיר יוכל להגיע לשם בקלות.

חזרה לתחילת הדף

אטרקציות מחוץ לעיר

מקדש וואי מונגקול Wat Huai Mongkol

מתחם מקדשים, המפורסם בשל פסל הנזיר השחור שבו – הגדול מסוגו בעולם (גובהו כ-12 מטר). מסביבו תוכלו למצוא מספר מקדשים קטנים, פסלים יפים וגנים בהם ניתן לטייל. סביר שתיתקלו בטקסים של מקומיים, אשר שונים מהטקסים במקדשים הבודהיסטיים. במתחם חנות מזכרות קטנה.

איך מגיעים? המקדש ממוקם כ-18 קילומטרים ממרכז העיר לכיוון מערב. הדרך אינה קצרה, אך יפה. אפשר לקחת מונית אך הרבה הרבה יותר זול וחוויתי לגשת לתחנת הרכבת ומשם לקחת אוטובוס. מומלץ להגיע בעיקר אם יש לכם דברים נוספים לראות בסביבה, שילוב מוצלח הוא עם מפלי Pala U (ראו מידע בהמשך).

פארק מים Black Mountain Water Park

פארק מים חדיש, המאפשר בילוי מהנה לכל המשפחה. בפארק תוכלו למצוא בריכות מים (כולל בריכת גלים, המופעלת מדי עשרים דקות), מגלשות, סקי כבלים, אבובים ועוד. זהו לא פארק מים גדול במיוחד, אך יש בכך יתרון: התורים בו לא נוטים להיות ארוכים במיוחד, וניתן ליהנות מכל המתקנים.

מתי פתוח? מדי יום, בשעות 10:00-18:00.
כמה עולה? 600 באט למבוגר, 300 באט לילד.
איך מגיעים? פארק המים ממוקם במרחק של כ-10 קילומטרים ממרכז העירייה. אפשר להגיע כמובן במונית (צפו לשלם כ-400 באט), אולם שימו לב ששלוש פעמים ביום בשעות 9:30, 11:00 ו-12:30 יוצא לשם שאטל מאזור מגדל השעון שבעיר.
מידע נוסף: פארק המים בלאק מאונטיין ליד הואה הין

מחנה פילים Hutsadin Elephant Foundation

מחנה פילים שידוע בטיפול סביר בחיות ואינו מנצל או מתעלל בהם. כאן תוכלו להשתתף במגוון פעילויות עפ"י בחירתכם: הליכה עם פילים, הכנת אוכל והאכלה,רחיצת הפילים, ניקיון המגורים שלהם ועד למתן תרופות. אפשר גם לצאת לטרקים על פילים (בני חצי שעה או שעה) ולצפות במופעי פילים בסיסיים (פחות מומלץ). ההבדל העיקרי כאן הוא שמדובר בפילים, חולים או קשישים, ששוקמו על ידי מתנדבים בארגון, ולכן ההשתתפות היא למטרה נעלה.

הביקור במחנה מתאים במיוחד לכל מי שנחרד לשמוע על היחס המחפיר שמקבלים הפילים בתאילנד, ורוצה במפגש אינטימי מהנה עם החיה המרתקת הזו. כאן, בניגוד למחנות פילים אחרים, נראה שהפילים רחוקים מלהיות סובלים, והיחס אליהם ראוי בהחלט. אם אתם רוצים בחוויה אחרת ומיוחדת, תוכלו להתנדב במחנה (לתקופה של מינימום שבוע), לשם כך עליכם ליצור קשר עם מפעילי המחנה מראש במייל.

מתי פתוח? כל ימות השבוע, בשעות 8:00-17:00.
בימי שני, רביעי ושישי ישנו סיכוי גדול יותר שיהיו במקום מתנדבים דוברי אנגלית שתוכלו לתקשר איתם.
לפני ההגעה למקום, כדאי מקום ליצור איתם קשר במייל ולוודא שהביקור אפשרי.
כמה עולה? הכניסה למחנה הפילים אינה כרוכה בתשלום. עם זאת, הפעילויות האחרות, מתחילות מסכום של 300 באט. מכיוון שהוא מיועד, בראש ובראשונה, כתרומה לשיקום הפילים, נראה כי תוכלו להיפרד מהסכומים בלב שקט.
איך מגיעים? המחנה ממוקם ב-Nongplub Road בהואה הין. הוא מפעיל שירות מוניות, שמסיע את המבקרים מהמלון שלהם בתשלום סמלי.
הערה: אם אתם לוקחים מונית (טוקטוק פחות מומלץ), חשוב מאוד לוודא שהנהג מבין שאתם רוצים להגיע למחנה הזה ולא למקום אחר תיירותי וממוסחר בקרבת מקום שמפעיל פעילויות עם פילים ואינו מומלץ בכלל. אם הנהג לקח אתכם לשם (המקום נקרא פשוט elephant village) תתעקשו שזה לא המקום שרציתם ושיקח אתכם למחנה Hutsadin.
טלפון: 032-827-098-100
אימייל: hutsadinhuahin@hotmail.com
מידע נוסף: מחנה הפילים הוטסדין ליד הואה הין

גולף

כיאה לעיירת קיט מהשורה הראשונה, גולף תופס מקום מרכזי בתכנית הביקור של לא מעט תיירים בהואה הין. ניתן למצוא בו שני אתרי גולף מצוינים, הנחשבים בעיני רבים לטובים בתאילנד כולה.
הראשון, Black Mountain Golf Club, מתוחזק במצב מצוין, וכך גם המסלולים שבו. המקום מציע נוף מרהיב, ומסעדה איכותית. כחצי שעה נסיעה ממרכז העיר לכיוון צפון-מערב.
המתחם השני, Banyan Golf Club, נחשב למומלץ במיוחד אף הוא. מכיל פאב בו תוכלו ליהנות ממזונות וממשקאות שונים, על רקע הנוף הירוק. כחצי שעה נסיעה ממרכז העיר לכיוון דרום-מערב.

טיולים בסביבה

מעבר לאטרקציות שהוזכרו עד עכשיו, ישנן בסביבת הואה הין שתי שמורות טבע גדולות בהן תוכלו לעשות טיולים נהדרים ולגלות חיות רבות, לבקר במערות ובמפלים, ליהנות מחופים ועוד. החל מטיול חד-יומי ועד להרפתקאה של מספר ימים, הכל לפי רצונכם.
כל הפרטים בכתבה סביב הואה הין: טיולי טבע למשפחות >>

חזרה לתחילת הדף

בידור, קניות ושווקים

באזור הואה אין ניתן למצוא מספר מתחמי קניות מעניינים.
כל המקומות מסומנים על המפה בהמשך הכתבה.

בתוך העיר

בהואה הין עצמה ישנם מספר מרכזי קניות ושווקים מעניינים ששוים ביקור. את תמונת הקניות משלימות החנויות הפזורות בעיר, אשר מציעות מגוון רחב של פריטים.

מרקט וילאג' Market Village
מרכז קניות פופולרי בהואה הין הוא ה-Market Village, הממוקם בלב העיר. על אף שהוא לא מצטיין בגודלו (בעיקר בהשוואה למרכזי הקניות המפלצתיים של בנגקוק), יש בו מספיק חנויות כדי להעביר מספר שעות. תוכלו למצוא בו גם אולמות קולנוע ובאולינג.
מידע נוסף: מרקט וילאג' בהואה הין

פרימיום אאוטלט Premium Outlet
מרכז קניות מרשים ביותר הוא Premium Outlet, המציע חנויות מפעל למכביר, בעיקר בתחומי ההלבשה וההנעלה. שימו לב שהמקום פחות מתאים לילדים.

שוק סוף שבוע Cicada Market
הואה הין מציעה למבקרים בה מספר שווקים ראויים. ראשון במעלה הוא Cicada Market, הפתוח בסוף השבוע בלבד – בימים שישי, שבת וראשון בשעות 16:00-23:00, והוא מחולק לארבעה מתחמים שונים. בשוק זה ניתן למצוא מסעדות איכותיות (כולל אוכל מקומי עשוי היטב), שולחנות ישיבה, חנויות וגלריות מסוגים שונים. האווירה נחשבת לנעימה במיוחד, בין השאר עקב הופעות של אמנים מקומיים הנערכות בו. השוק ממוקם בקרבת מלון האייט רג'נסי Hyatt Regency.

שווקי לילה
בהואה הין פועלים שני שווקי לילה, שניהם במרכז העיר. שווקים אלה נחשבים לססגוניים מאד, והם מציעים מגוון רחב של פריטים: בגדים, תכשיטים, חפצי אומנות, מזכרות וכיוצא בזה, וכמובן אוכל תאילנדי מקומי עם הרבה פירות ים. המחירים כאן לא הזולים ביותר בתאילנד, אך בוודאי משתלמים יותר מאשר באיים. כמיטב המסורת בתאילנד, אל תשכחו להתמקח.

 1. Hua Hin Night Market – השוק הפופולרי והממוסחר כמיטב המסורת התאילנדית בערים תיירותיות…הוא ממוקם במרכז בעיר בין הרחוב המרכזי Petchkasem ובין קו הרכבת ומתחיל לפעול סביב השעה 18:00.
 2. Grand Market – השוק השני, מעט ייחודי ואותנטי יותר. שימו לב ששוק זה אינו פועל בימי שני ושלישי. הוא ממוקם בין מלון גראנד Hua Hin Grand and Plaza Hotel לבין בית החולים סן פאולו San Paulo Hospital. השוק מתחיל להתעורר סביב השעה 17:00 ונסגר ב-23:00.

מחוץ לעיר

פארק סנטוריני Santorini Park Cha Am
פארק סנטוריני הממוקם כחצי שעה נסיעה ממרכז העיר, נפתח לא מכבר, ומפורסם בזכות גלגל הענק הסמוך לו. כפי שניתן להסיק משמו, הסגנון היווני בולט כאן מבחינה עיצובית. בתוך המתחם, מעבר לחנויות ומסעדות למכביר, תוכלו למצוא מתקני שעשועים שונים (בתשלום). שימו לב שבסופי שבוע הכניסה למרכז כרוכה בתשלום של כ-50 באט.
מידע נוסף: מרכז הקניות ופארק השעשועים סנטוריני ליד הואה הין

מרכז הקניות The Venezia
מיוון, עוברים לאיטליה, אל מרכז הקניות שנועד לדמות את ונציה, ומכיל אגם קטן (בו ניתן לשוט), מבנים איטלקיים מסורתיים, חנויות, מסעדות, פעילויות לילדים ועוד. מתחם זה נשמע מבטיח מאד על הנייר, אבל דומה כי המציאות ביחס אליו אופטימית מעט פחות: רבים מתאכזבים כי המקום ממוסחר למדי, המחירים גבוהים (הכניסה עצמה ללא כל פעילות, עולה 50 באט), ובכלל אין הרבה מה לעשות שם. נכון לעכשיו, המקום נוחל אכזבה יחסית, וחנויות רבות בו נותרות מיותמות מלקוחות בשעות רבות לאורך היום. ממוקם בצפון הואה הין (צפונית לשדה התעופה).
מידע נוסף: מרכז הקניות ונציה ליד הואה הין

השוק הצף Sam Phan Nam
מומלץ שלא להגיע לשוק הצף Hua Hin Sam Phan Nam Floating Market. למעשה, זהו לא שוק אותנטי, כי אם מספר חנויות שהוקמו סביב אגם מלאכותי, אשר לא מציעות דבר שלא ניתן למצוא בעיר עצמה. אם אתם מחפשים שוק צף, מומלץ הרבה יותר השוק הצף באמפאווה. השוק ממוקם כ-15 דקות נסיעה דרומית-מערבית למרכז העיר.

חזרה לתחילת הדף

לינה

היות ומדובר בעיירת נופש ששימשה במשך שנים את עשירי תאילנד, לא מפתיעה העובדה שבהואה הין ניתן למצוא ריזורטים מפוארים במיוחד, במחיר של אלפי באטים ללילה. יחד עם זאת, אם אתם מעוניינים בלינה זולה יחסית, תוכלו למצוא את מבוקשכם בגסטהאוסים פשוטים הרבה יותר. למרות שמספרם של אלה קטן בהשוואה לשנים עברו, וחרף העובדה שבעונות השיא של התיירות המחירים גם בהם מאמירים, עם קצת מאמץ ניתן למצוא מקום סביר במחיר נוח. מעבר לדרגת הפאר של מקום הלינה, גם מיקומם בעיר ישפיע על המחיר: בתי מלון הנמצאים על קו המים יהיו, מטבע הדברים, יקרים יותר. עקב העובדה שהעיר אינה גדולה דיה, הרי שבסופי שבוע או בחגים מציאת מקום פנוי בה אינה משימה פשוטה. קחו זאת בחשבון, ובמידת הצורך הזמינו מקום לינה מראש.

שיקולים לבחירת מלון בהואה הין

 • מיקום – האם קרוב למרכז?
  הרבה יותר קל ונוח כשמקום הלינה במרחק הליכה מהמרכז, שוק הלילה והשירותים התיירותיים. כמובן שאפשר לשהות רחוק מהמרכז כדי לחסוך כסף ולקחת מונית או טוקטוק. הכל שיקול של נוחות לעומת תקציב. אזור השעון ושוק הלילה נחשב למרכז בעיר הואה הין, אזור המלונות הילטון ונסטרה נחשב למרכז בקו החוף.
 • האם על קו החוף?
  הכי מפנק וכיף ללון במלון בקו הראשון מהחוף (ללא כביש או בניה המפרידה בין המלון לחוף), אולם הדבר מוסיף כמה עשרות אחוזים למחיר…חשוב לדעת שגם קו שני לחוף וגם מלון במרחק כמה דקות הליכה קלה מהחוף זה בסדר גמור.
 • האם מותאם למשפחות?
  ברבים מהמלונות ישנם חדרים נוחים וגדולים, חדר משחקים ושירותים שונים למשפחות.
 • האם המחיר עומד בתקציב?
  שאלת השאלות…רק אתם יודעים כמה כסף עומר לרשותכם ועד כמה הקריטריונים הנ"ל חשובים לכם או שאתם יכולים להתפשר עליהם.

תוכלו להיעזר במפה בהמשך הכתבה כדי לראות את מיקום המלונות ביחס לחוף, למרכז העיר והאתרים השונים.

לבדיקה והשוואת מחירים כדאי להיעזר במנוע החיפוש שלנו: מלונות וגסטהאוסים בהואה הין >>

המלצות

לפניכם מספר המלצות למקומות לינה בהואה הין:

סנטרה Centara Grand Beach Resort & Villas Hua Hin
מלון 5 כוכבים איכותי ביותר (חוות דעת טובות מאוד), קו ראשון לחוף, ממוקם במרכז ולכן עמוס. בריכה חיצונית, ספא, חדר ומגרש משחקים לילדים, 3 מסעדות (צרפתית, יפנית ואסיאתית).
מי שרוצה חוף יותר שקט ולא רוצה לוותר על המלון הזה, יכול ללכת לאורך החוף דרומה, שם העניינים רגועים יותר.
מרחקים: כ-10 דקות הליכה למגדל השעון ולשוק הלילה, 10 דקות נסיעה (4.5 ק"מ) משוק סוף השבוע, 17 דקות נסיעה (7.5 ק"מ) מגבעת מקדש הקופים.
מגוון חדרים המתאימים לזוגות או משפחות.
משפחות צריכות להזמין 2 חדרים (אין חדרים גדולים).
מספר חדרים במלון: 249.

הילטון Hilton Hua Hin Resort & Spa
מלון 5 כוכבים איכותי ביותר, קו ראשון לחוף, ממוקם במרכז ולכן מאוד עמוס וממוסחר. בריכה חיצונית גדולה, ספא, חדר ומגרש משחקים לילדים, 5 מסעדות וברים.
המלון כבר אינו חדש והדבר ניכר במתקנים והחדרים (לא להתבלבל, הוא בהחלט נקי ואיכותי, פשוט נותן הרגשה שונה ממלון חדש). בגלל המיקום ואופי החוף, לא מתאים למי שמחפש שקט ושלווה.
מרחקים: כ-10 דקות הליכה קלילה למגדל השעון ולשוק הלילה, 10 דקות נסיעה (4.7 ק"מ) משוק סוף השבוע, 18 דקות נסיעה (7.7 ק"מ) מגבעת מקדש הקופים.
מגוון גדול של חדרים, מתאים למטיילים יחידים, זוגות או משפחות.
מספר חדרים במלון: 296.

האייט Hyatt Regency Hua Hin
מלון 5 כוכבים איכותי ביותר, קו ראשון לחוף, ממוקם בחלק הדרומי ולכן לא עמוס וממוסחר. בריכה חיצונית גדולה, ספא ועוד.
אין חדר/מגרש משחקים משמעותי לילדים קטנים. משפחות צריכות להזמין 2 חדרים (אין חדרים גדולים), חלק מהחדרים אפשר לחבר.
מתאים למי שרוצה יותר שקט ושללווה על חשבון הקרבה למרכז,
מרחקים: דקת הליכה לשוק סוף השבוע, 10 דקות נסיעה (4.5 ק"מ) למגדל השעון, 11 דקות נסיעה (5 ק"מ) לשוק הלילה, 10 דקות נסיעה (3.5 ק"מ) לגבעת מקדש הקופים.
מספר חדרים במלון: 213.

חזרה לתחילת הדף

מפת הואה הין וסביבתה

לפניכם מפה של אזור הואה הין עם סימון של כל היעדים והמקומות הנזכרים בכתבה זו, השתמשו בה כדי לתכנן את מסלול הטיול שלכם.

טוען מפה...

שכבות מידע: אפשר להוסיף או להוריד את הסימונים בעזרת סימון שכבת המידע המתאימה.
שליטה: אפשר לשנות את תקריב המפה ע"י בחירת מבט רחוב/עיר/מדינה, או לקרב/להרחיק.
הזזת המפה: אפשר להזיז את המפה (ע"י גרירה עם העכבר).
בחירת יעד וקבלת מידע נוסף: אפשר לבחור ביעד על גבי המפה או מתוך רשימת היעדים.

חזרה לתחילת הדף

טיפים נוספים

בטיחות בהואה הין
אחד היתרונות של הואה הין נוגע לביטחון שניתן להרגיש כשמסתובבים בה. כיאה לעיירה המיועדת לבני המעמד הבינוני והגבוה, כל אותם סיפורים על נסיונות עוקץ של תיירים נפוצים הרבה פחות בהואה הין. יש הגורסים שאם יש מקום בתאילנד בו ניתן לשכור אופנוע ים בראש שקט (באופן יחסי כמובן), יהיה זה המקום הזה. אנחנו ממליצים לבדוק טוב טוב לפני ששוכרים.

כמה זמן להיות בהואה הין?
הגם שהואה הין זוכה לפופולאריות הולכת וגוברת ברחבי העולם, מרבית המטיילים הישראלים עדיין לא מכירים אותה. היא יכולה להיות פתרון מצוין לאנשים שמעוניינים בנופש איכותי גם מבלי להגיע לאיים. אם הכתבה הזו עשתה לכם חשק לבקר בעיר, אנחנו ממליצים לכם לקחת את הזמן, ולבלות במקום 4-5 ימים לפחות. מעבר למנוחה בחופים, מומלץ לבקר במקדשים ובפארק המים, ולצאת ליום טיול אחד או שניים בשמורות הטבע הנמצאות במרחק נסיעה מהעיר.

שלח את הכתבה במייל

שדות המסומנים בכוכבית * הם חובה


 טוען, נא להמתין...

אם נתקלתם בבעיה עם שירות זה,
אנא כתבו לנו למייל contact @ travelzone.co.il

חזרה לתחילת הדף

4 תגובות

 1. מיכל

  ממליצה בחום למשפחות עם ילדים לא להגיע להואה הין. משעמם אין מה לעשות החופים ללא הצללה אין אטרקציות המתאימות לילדים וישנה בעיה רצינית עם אוכל המתאים לילדים. הבתי מלון ברמה ירודה.
  תגובת צוות האתר: כנראה שלא קראת את הכתבה הזאת לפני הטיול, אחרת בטוח היית כותבת דברים אחרים..

  • יוסי

   תגובה ללא ביסוס, הכותבת לא ידעה לאן להגיע, יש חופים יפיפיים, פארק מים מדהים לילדים, המלונות על קו המים מעולים, במיוחד סנטארה והילטון, שלהם יש מטבחים מצויינים ועשירים (סנטארה במיוחד), ישנם שלושה מרכזי קניות (לא זולים) ושווקים כרגיל.

 2. אבי

  מחר בבוקר אני לוקח מונית. לבית חולים כדי למצוא את המיני ואן להואה הין .אני מקווה שזה לא בעיה למצוא …..

 3. דוד

  תודה על סיקור מעולה של הואה אין. איך ניתן להגיע מהואה אין לקוסמוי או סורטאני?

יש לך מה להגיד? זה המקום!
כדי לענות לתגובה קיימת לחץ על "השב לתגובה זו" שבכותרת התגובה

מטרת איזור התגובות היא לאפשר לגולשים לשאול שאלות ולשתף מנסיונם האישי.
אנו משתדלים להתייחס לכל תגובה אבל לא תמיד זה אפשרי, אנא קבלו זאת בהבנה.
תגובות הכוללות קישורים דורשות אישור מנהל ולרוב לא יאושרו או שיאושרו ללא הקישורים ולכן אנא המנעו מהם.

קוד אימות (חובה):