בנגקוק: לינה

כמעט וכל ישראלי המגיע לתאילנד, מוצא את עצמו בבנגקוק למשך מספר ימים לפחות. בין אם המטרה היא ביקור באטרקציות השונות שהיא מציעה, או לחילופין הקדשת מרבית תשומת הלב לקניות, ברור שנדרש למצוא פתרון לינה סביר. בהקשר הזה, מגוון האפשרויות של בנגקוק הוא כמעט אינסופי: החל מגסטהאוסים פשוטים במחיר זול במיוחד, דרך בתי מלון בדרגת תיירות טובה ועד למלונות מהפאר העולמי.

מחפשים מקום לינה בבנגקוק? הנה כל מה שעליכם לדעת על האזורים בהם נהוג ללון בעיר, המגמות לאורך השנה, תפוסת החדרים וסוגיות חשובות אחרות. בהמשך, גם מספר המלצות למלונות איכותיים בכל אחד מהאזורים.

כדאי מאוד להכיר ולהשתמש במנוע החיפוש למלונות, בו תוכלו להשוות מחירים, לבדוק מה יש במלון ובחדר, לראות מיקום על גבי מפה וכמובן לקרוא חוות דעת של גולשים אחרים שכבר שהו במקום לפניכם.

מנוע חיפוש למלונות וגסטהאוסים בבנגקוק >>

חזרה לתחילת הדף

אזורי הלינה של בנגקוק

כשמדברים על לינה בבנגקוק, חשוב לסקור, בשלב הראשון, את האזורים המרכזיים בהם נוהגים התיירים ללון. בנגקוק היא עיר עצומה בגודלה, המחולקת ל-50 מחוזות ו-150 תתי מחוזות. מבין האזורים הרבים בעיר יש כאלה הבולטים במיוחד מבחינה תיירותית, ואליהם נתייחס כעת.

מערב העיר – הקוואסן והעיר העתיקה
האזור המרכזי הראשון, המושך אליו בעיקר צעירים, הוא הקוואסן (Khao San). רחוב זה ממוקם מעט מערבית ממרכז העיר, וסמוך לאזור העיר העתיקה ולאטרקציות דוגמת ארמון המלך והמקדשים הבולטים של בנגקוק. מכיוון שבתחומיו ניתן למצוא את בית חב"ד וסוכנויות תיירות ישראליות, הוא גם הבחירה הראשונה של מרבית התרמילאים הישראלים.

בכל הנוגע ללינה, זהו האזור בו ניתן למצוא את הגסטהאוסים הזולים והפשוטים יחסית. אם אתם ישראלים שאוהבים להיות מוקפים בישראלים, צעירים ומעוניינים בלינה בתקציב סביר – זהו האזור בשבילכם.
בנוסף לכך, היות ואפשרויות הלינה בסביבת העיר העתיקה, בה נמצאים מרבית אתרי החובה התיירותיים של העיר, נוטות להיות מצומצמות, הקוואסן הוא המקום הנוח ביותר לשהיה כדי לחקור את העיר העתיקה.
קחו בחשבון שהאזור עמוס במיוחד, שבתי המלון בו אינם באיכות הגבוהה ביותר שניתן למצוא (למרות שיפור מסוים בשנים האחרונות) ושהתחבורה אליו בעייתית, במידה לא מבוטלת: אין פריסה של הרכבת העילית או התחתית באזור זה, והתנועה אליו ובסביבתו נעשית בעיקר עם מוניות/טוקטוקים ושייט עם סירות לאורך הנהר.

מרכז העיר – סיאם
מרכז העיר של בנגקוק הוא מקום אהוב על התיירים, כאשר הבחירה היא בעיקר באזור כיכר סיאם (Siam Square), לב הקניות של בנגקוק. מבחינת אטרקציות תיירותיות, תמצאו כאן מספר מקומות חשובים, דוגמת מקדש ארוואן, בית ג'ים תומפסון, עולם המים ומוזיאון השעווה הקטן מדאם טוסו. מה שחשוב לא פחות הוא שבאזור זה תמצאו את מרכזי הקניות העיקריים של בנגקוק, לרבות הקניונים MBK, Siam Paragon, Siam Discovery, Siam Center ועוד.

רובע סיאם הוא הבחירה האידיאלית עבורכם אם עיקר הביקור שלכם בבנגקוק הוא למטרת קניות. האזור מציע פתרונות לינה בכל התקציבים, כך שאין זו משימה מורכבת למדי למצוא מלון או גסטהאוס בתקציב שאתם מעוניינים בו.

הגישה לאזור זה נוחה מאוד עם הרכבת העילית (הסקייטריין) בשני הקווים.

מרכז העיר – סוקומוויט
רחוב סוקומוויט (Sukhumvit), אף הוא במרכז העיר, נחשב גם הוא לפופולארי בקרב מטיילים. זהו רחוב הכולל הסתעפויות שונות, לכל אחת מהן אופי שונה, וגם בו תוכלו למצוא פתרונות לינה מכל הסוגים, כמו גם חיי לילה עשירים במיוחד. חשוב לציין שמכיוון שמחירי הנדל"ן באזור גבוהים, הדבר משפיע גם על פתרונות הלינה, שעה שהם נוטים להיות יקרים יחסית לאזורים אחרים של בנגקוק. כשבוחרים במלון מפואר המחיר היקר נראה הגיוני, אך דומה שאין סיבה לשלם פי שניים או שלושה על גסטהאוסים, בהשוואה לקוואסן.

אזור זה מתאים בעיקר למטיילים אמידים, או לחילופין למשפחות שרוצות פתרון לינה נוח. גם מטיילים דתיים ימצאו פה את מבוקשם: בית חב"ד הראשי של בנגקוק בכולל את בית הכנסת "בית אלישבע" נמצא ברובע זה.

הגישה לאזור זה נוחה עם הרכבת העילית (הסקייטריין) בקו מספר 1.

מרכז העיר – סילום
אזור אפשרי נוסף ללינה בבנגקוק הוא רובע סילום (Silom). ביום זהו מרכז העסקים של בנגקוק, אך בלילה המקום התוסס ביותר בה: בתחומיו תוכלו למצוא את אזור חיי הלילה המפורסם ביותר בבנגקוק, הפטפונג. באזור אין אטרקציות שוות ביקור, נקודת העניין העיקרית מעבר לשוק הלילה פטפונג היא פארק לומפיני.

כיאה לאזור עסקים, כאן תוכלו למצוא כמה מבתי המלון המפוארים ביותר של בירת תאילנד. למעשה, קשה למצוא כאן מלון שדירוגו פחות מארבעה כוכבים. מטיילים בתקציב נמוך יותר יכולים להתבסס, בעיקר, על מעונות, או על גסטהאוסים שרחוקים בחלקם הגדול מלהיות סבירים. חשוב לציין שבחלקים מסוימים באזור בולטים מלונות המיועדים ל"תיירות המין" הנמצאת סביב, ומאפשרים השכרת חדרים למספר שעות.

אזור זה הוא הכי פחות מומלץ למשפחות או זוגות בגלל הריחוק מאטרקציות והחשיפה הגבוהה לחיי הלילה המפוקפקים של בנגקוק. מטיילים צעירים עשויים למצוא בו עניין, למרות שרבים דווקא מעדיפים את הקוואסן.

הגישה לאזור זה נוחה מאוד עם הרכבת העילית (הסקייטריין) בקו סילום (מספר 2).

מרכז העיר – פראטונם
את הסקירה שלנו אנחנו מסיימים עם מחוז הקניות פראטונם (Pratunam), בו ניתן למצוא שווקים מסוגים שונים, כמו גם את קניון האלקטרוניקה המפורסם ביותר בבנגקוק, ה-Pantip Plaza. הבעיה העיקרית של האזור היא שבשעות הלילה, הוא רחוק מלהיות מסביר פנים: התשתיות ישנות, הרחוקות ריקים, ומיעוט התיירים כאילו מבשר רעות. גם התחבורה אל פארטונם אינה קלה, ולמרות שסביבו ישנן כמה תחנות רכבת, אין אף תחנה במרכז הרובע. כמו כן, בניגוד אולי מפתיע לאפשרויות הקנייה הזולות שמציע האזור (בעיקר בסיטונות), הלינה בו נוטה להיות יקרה ביחס לבנגקוק.
עקב כל אלה, אנחנו ממליצים שלא לבחור באזור זה כבסיס הלינה שלכם, ולהתבסס על אחד האזורים האחרים שתוארו מעלה.

חזרה לתחילת הדף

עונות התיירות

כפי שראינו בסקירת הרובעים המרכזיים של בנגקוק, לכל אזור בעיר יש "חוקים" משלו. כשמתבוננים ברמה הכללית על בנגקוק, ניתן לטעון שאין זו המשימה המורכבת ביותר למצוא בה מקום פנוי: במקרה הכי גרוע, אפשר לבחור ברובע או ברחוב אחר ממה שתוכנן תחילה, או להתפשר מעט במקום הנבחר עד אשר יימצא פתרון טוב יותר.

ובכל זאת, ראוי לתת את הדעת שבבנגקוק, כמו בכל תאילנד, בחודשי העונה היבשה – נובמבר עד פברואר – תפוסת המלונות מלאה במיוחד, מה שמעלה את מחירי הלינה בעשרות מונים. בחודשים אפריל-יוני התפוסה ממוצעת והמחירים נוחים יותר. מחוץ לעונה, סביב ספטמבר-אוקטובר, המחירים בשפל.

בכל אופן, כדי להימנע משרב שיפריע מאד לתוכניות הטיול שלכם, או מגשמי מונסון שכוללים בתוכם גם סכנה של שטפונות, מומלץ שלא לבקר בבנגקוק, בלי קשר למחירי הלינה בה, בחודשים אפריל (החם ביותר) וספטמבר (הגשום ביותר).

למידע נוסף על עונות התיירות ומזג האוויר בתאילנד ובפרט בבנגקוק ראו את הכתבה מזג אויר בתאילנד >>

חזרה לתחילת הדף

המלצות למלונות בבנגקוק

לפניכם מספר המלצות לאפשרויות לינה בבנגקוק, בחלוקה על פי האזורים שתוארו מעלה.

פרטים נוספים על המקומות הללו – כולל בדיקת זמינות ומחירים, חוות דעת גולשים ואפשרות להזמנה בהנחות גדולות – תוכלו לראות באתרים המומלצים בקישורים שבהמשך.

שימו לב: בסוף הכתבה צרפנו מפת של בנגקוק ובה ציון על המלונות המומלצים לצד האטרקציות, תחנות הרכבת ועוד, כך שיהיה לכם קל להחליט איזה מלון להזמין.

קוואסן

 • Baan Bovorn Khaosan – הוסטל מצוין, המאופיין בשירות מסביר פנים. חדרים נקיים ומיקום מצוין 2 דקות הליכה מרחוב קאוסאן. אפשרות לחדרים משותפים או פרטיים, שירותים/מקלחת משותפים. מיזוג אוויר, אינטרנט אלחוטי חינם. המחיר סביב 500 באט בהחלט טוב בהתחשב בתמורה.
  מתאים לתרמילאים המטיילים לבד או בקבוצה קטנה.
 • Viengtai Hotel – מלון ברמת שלושה כוכבים, דקה הליכה מרחוב קאוסאן ברחוב מקביל ושקט יחסית למיקום המרכזי (מעט החדרים הפונים לרחוב מהם יש מעט רעש בערבים). נחשב בעיני רבים לאחד הטובים באזור הקוואסן: ארוחת בוקר טובה, חדרים גדולים, שירות ברמה גבוהה, מיזוג,מיניבר, טליוזיה, שירותי כביסה, בריכה חיצונית פצפונת. מחיר סביר כ-1700 באט לזוג בעונת הביניים.
  מתאים למי שלא רוצה להתפשר על גסטהאוס פשוט ומחפש מלון טוב במחיר שפוי.

מלונות מומלצים נוספים בקוואסן (אתר בוקינג) >>

סיאם

 • Sivatel Bangkok – מלון חמישה כוכבים מומלץ ואהוב, ובו תוכלו ליהנות מנוף נהדר של בנגקוק. בחדר טלויזיה גדולה, מיני בר, כספת אישית, אינטרנט אלחוטי חינם. עוד במלון: בריכה חיצונית, חדר כושר וספא. המיקום מרכזי, 2 דקות הליכה מתחנת הסקייטריין Ploenchit קו 1 (2-3 תחנות נסיעה מאזור הקניונים והאטרקציות של סיאם). המחיר מאוד נוח יחסית לאיכות המלון ומתחיל סביב 4800 באט לזוג לחדר סטנדרטי, ועולה עם רמת החדר והעונה.
 • Siam Kempinski Hotel – מלון 5 כוכבים מצוין הממוקם סמוך לקניון סיאם פרגון (ולכן קרוב מאוד לתחנת הרכבת העילית הראשית סיאם). חדרים מפוארים ויפים, מספר בריכות שחיה וארוחות מצוינות, אינטרנט אלחוטי חינם, ספא משובח, מרכז כושר. המחיר מתחיל מ-7000 באט לזוג בחדר.
 • Inter Continental Bangkok – נחשב לאחד המלונות הטובים של הרשת הבינלאומית המוכרת, ומציע חדרים מפנקים במיוחד בדירוג 5 כוכבים. במלון בריכה חיצונית, מרכז כושר ושירותי ספא, מסעדות איכותיות ועוד. המלון ממוקם במרכז העיר קרוב מאוד לתחנת הסקייטריין Chitlom קו 1 ולקניונים סנטרל וורלד פלאזה וגייסורן. הקניונים של סיאם במרחק 2 תחנות ברכבת העילית. המחיר מתחיל מ-7500 באט לזוג בחדר (ללא ארוחת בוקר).

מלונות מומלצים נוספים ברובע סיאם (אתר בוקינג) >>

סוקומוויט

 • Park Plaza Sukhumvit Bangkok – מלון 4 כוכבים חדש, ובו חדרים נוחים, בריכת שחיה הנמצאת על הגג וארוחת בוקר טובה. מיקום מרכזי ותחבורה ציבורית סמוכה (רכבת עילית – תחנת Asoke, רכבת תחתית – תחנת Sukhumvit). מתאים גם לאנשי עסקים.
 • Ever Rich Inn – גסטהאוס פשוט ונוח (3 כוכבים), במיקום מרכזי מצוין, קרוב לתחנת הרכבת העילית Nana קו 1. מדובר ברמת מלון סבירה ולא יותא מזה, שימו לב שלא בכל החדרים יש חלון. רמת המחירים היא 1500-1900 באט ללילה לזוג.

מלונות מומלצים נוספים בסביבת רחוב סוקומוויט (אתר בוקינג) >>

סילום

 • Triple Two Silom – מלון בוטיק בדירוג ארבעה כוכבים במיקום נוח ברובע העסקים של בנגקוק, המחיר זול בהרבה מאלטרנטיבות מקבילות.
 • Holiday Inn SIlom – מלון ארבעה חדרים, ובו חדרים מאובזרים היטב וארוחת בוקר איכותית.
 • Lullaby Inn – חדרים גדולים, ארוחת בוקר טעימה (גם אם שגרתית במקצת) ומרחק הליכה מרובע פטפונג.
  • מלונות מומלצים נוספים באזור סילום (אתר בוקינג) >>

   פרטונם

   • Glow Pratunam Hotel – מלון הממוקם בקומות העליונות של מרכז קניות, ונחשב לאיכותי במיוחד. כולל בריכת שחיה, חדר כושר ומסעדה.
   • Amari Watergate Bangkok – מלון מעט ישן, אך כזה שמציע אירוח נוח במחיר סביר. השירות של צוות המלון ראוי לציון.

   מלונות מומלצים נוספים בקרבת פרטונם (אתר בוקינג) >>

   חזרה לתחילת הדף

   טיפים חשובים

   מיקום או איכות?
   בבנגקוק, דומה שיותר ממקומות רבים אחרים בתאילנד, מחיר המלון מושפע במידה רבה מהמיקום שלו, כי איך אפשר אחרת בעיר בה התנועה בכבישים כה עמוסה? הפרמטר המרכזי השני הוא טיב המלון.

   מכיוון שלבנגקוק מגיעים כדי לבקר באתרים תיירותיים או לעשות קניות, אנחנו ממליצים לבחור במלונות במיקום טוב, סמוך ליעדי הביקור שלכם בעיר, ולהשאיר את הפינוק ואת מלונות הפאר לאיים. אחרי הכול, אתם לא רוצים להסתובב שעות ארוכות מדי יום ברחובות או בכבישים, בחום של בנגקוק, בניסיון למצוא את המלון שלכם. מעבר לכך, גם האיכות של מקומות הלינה הפשוטים יחסית ברחבי בנגקוק נוטה להיות סבירה, בטח שביחס למקומות אחרים בתאילנד.

   ואגב, מכיוון שהתנועה הכבישים בעייתית, חשוב לזכור שהמרחק שמופיע על גבי המפה אינו מדע מדויק. מומלץ לבדוק את דרכי הגישה למלון בו מעוניינים לבחור, בעיקר מבחינת התחבורה הציבורית, ולברר מתי העומסים בכבישים מהווים בעיה של ממש. חוות דעת ספציפיות על המלון המועמד יוכלו בוודאי להצביע על אלה.

   תחבורה ציבורית
   תחנת רכבת עילית או תחתית בסמוך למלון או גסטהאוס במרכז העיר מהווה יתרון משמעותי על פני מקום לינה המרוחק מהרכבות. שימו לב שבמערב בנגקוק – בסביבת רחוב הקוואסן והעיר העתיקה – אין רכבות כלל, והתנועה נעשית עם מוניות/טוקטוקים וסירות הנהר הציבוריות.

   מיזוג אוויר
   ישנם מקומות בתאילנד בהם ניתן להסתדר גם ללא מזגן, ולהסתפק בחדר עם מאוורר, אך בנגקוק אינו אחד מהם: במרבית ימות השנה הטמפרטורה גבוהה מ-30 מעלות צלזיוס (ובלילה סביב ה-25). אם אתם אוהבים שינה רגועה ונעימה נטולת הזעה, מומלץ שתוודאו שבחדר בו אתם מתארחים יש מזגן או לפחות מאוורר.

   חיסכון כספי
   מחירי הלינה בבנגקוק, באופן יחסי, שווים לכל נפש. במאות בודדות של שקלים, ניתן ללון בבית מלון מפואר במיוחד, שבארץ יצריך תשלום גבוה פי כמה. ובעשרות שקלים, אם ניקח את המקרה הקיצוני השני, אפשר להסתפק בגסטהאוס נוח.

   אתם בוודאי רוצים לחסוך זמן יקר על חיפוש וכמובן למצוא מקום במחיר טוב, ולכן כדאי מאוד לבצע חיפוש והזמנה דרך האינטרנט ולסגור מלונות או גסטהאוסים בהנחות של עשרות אחוזים. למעשה, אם אתם ספונטניים ומטיילים שלא בשיא עונת התיירות, יש שימליצו לכם אפילו להגיע לבית המלון ולהתרשם ממנו, אך לבצע את ההזמנה באמצעות האינטרנט, אפילו דרך הטלפון הנייד.

   נציין שהסיכוי לקבל הנחה במחיר כשאתם מגיעים פיסית למלון/גסטהאוס נמוכה, בעיקר בעונת התיירות. בנגקוק ענקית ומזג האוויר בה לא סימפטי, בעלי המקום מבינים זאת ויודעים שאתם לא תסתובבו בלי סוף עם הציוד שלכם בחיפוש אחרי המקום הכי זול. לכן כדאי לסגור מקום מראש לפחות ללילה הראשון שלכם בעיר.

   בדיקה מקדימה באינטרנט
   כדאי מאוד להכיר ולהשתמש במנוע החיפוש למלונות, בו תוכלו להשוות מחירים, לבדוק מה יש במלון ובחדר, לראות מיקום על גבי מפה וכמובן לקרוא חוות דעת של גולשים אחרים שכבר שהו במקום לפניכם.

   מנוע חיפוש למלונות וגסטהאוסים בבנגקוק >>

   (נפתח בחלון חדש, עובד מצויין גם בסמארטפון)

   חזרה לתחילת הדף

   מפת בנגקוק

   לפניכם מפה אינטראקטיבית של בנגקוק וסביבתה.
   תוכלו לראות בה את כל מוקדי העניין ברחבי העיר וכמובן מיקום מלונות מומלצים בכל אזור.

   טוען מפה...

   שכבות מידע: אפשר להוסיף או להוריד את הסימונים בעזרת סימון שכבת המידע המתאימה.
   שליטה: אפשר לשנות את תקריב המפה ע"י בחירת מבט רחוב/עיר/מדינה, או לקרב/להרחיק.
   הזזת המפה: אפשר להזיז את המפה (ע"י גרירה עם העכבר).
   בחירת יעד וקבלת מידע נוסף: אפשר לבחור ביעד על גבי המפה או מתוך רשימת היעדים.

   שלח את הכתבה במייל

   שדות המסומנים בכוכבית * הם חובה


    טוען, נא להמתין...

   אם נתקלתם בבעיה עם שירות זה,
   אנא כתבו לנו למייל contact @ travelzone.co.il

חזרה לתחילת הדף

אין עדיין תגובות

יש לך מה להגיד? זה המקום!

מטרת איזור התגובות היא לאפשר לגולשים לשאול שאלות ולשתף מנסיונם האישי.
אנו משתדלים להתייחס לכל תגובה אבל לא תמיד זה אפשרי, אנא קבלו זאת בהבנה.
תגובות הכוללות קישורים דורשות אישור מנהל ולרוב לא יאושרו או שיאושרו ללא הקישורים ולכן אנא המנעו מהם.

קוד אימות (חובה):